.
.
.

روزنامه اطلاعات به ممنوع التصویری خاتمی پایان داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه اطلاعات در شماره یکشنبه ۶ دسامبر خود، با انتشار عکسی از محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق ایران، به ممنوع التصویری او پایان داد.

در صفحه ۱۲ این شماره از روزتامه اطلاعات، گفت‌وگوی سردبیر روزنامه لبنانی السفیر با محمد خاتمی به همراه عکس این دیدار منتشر شده است.

پیشتر غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه ایران، از ممنوع التصویریو ممنوع الخبری خاتمی خبر داده و گفته بود: «دستور داده شده در حد اخبار و تصویر است.»

محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق ایران است که از شخصیت‌های اصلاح طلب این کشور به شمار می‌آید. اصولگرایان او را جزو «سران فتنه» می‌دانند؛ اصطلاحی که برای رهبران معترضان به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ ایران به کار می‌رود.

چند ماه پیش شماری از نمایندگان اصولگرای مجلس شورای اسلامی ایران، در نامه‌ای به وزیر دادگستری این کشور، خواستار ممنوع التصویری، ممنوع البیانی و ممنوع الخروجی محمد خاتمی شده بودند. این اقدام با اعتراض علی مطهری یکی دیگر از نمایندگان اصولگرای مجلس روبرو شده بود. او در این باره گفت: «حکم ممنوع‌البیانی آقای خاتمی نیز اولین باری است که به گوش من می‌خورد. بهتر بود این تذکردهندگان محترم حکم ممنوع‌الحیاتی ایشان را هم ذکر می‌کردند تا خیال خودشان را راحت کرده باشند.»

۱۲نوامبر گذشته تشکل دانشجویان ترقی‌خواه اسلامی که حامی دولت حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به شمار می‌آید، در نخستین روز فعالیت خود به دلیل نصب عکس محمد خاتمی در محل عضوگیری، مورد تهدیدقرار گرفت و از ادامه فعالیت منع شد.