.
.
.

نماینده خامنه‌ای در سپاه: روسیه از تفکر شیعه استقبال می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی سعیدی نماینده علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که مرزهای جمهوری اسلامی تا دریای مدیترانه و باب المندب پیش رفته گفت که روسیه از تفکر «شیعه» استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران، سعیدی پنجشنبه ۲۶ نوامبر در همایش هفته بسیج در مدرسه فیضیه قم گفت:‌«روسیه از تفکر شیعه استقبال می‌کند.»

او ادامه داد: «امروز کشور روسیه از تفکر شیعه استقبال می‌کند و می‌گوید ما آن اسلامی که توسط ایران ترویج می‌شود را دوست داریم.»

این سخنان چند روز پس از سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به تهران و دیدارش با علی خامنه‌ای مطرح شده است. در این دیدار پوتین قرآنی قدیمی به رهبر ایران هدیه داد که پس از آن مسئولان روس اعلام کردند که این قرآن اصلی نبوده است.
علی سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت «امروز مرزهای جمهوری اسلامی تا دریای مدیترانه و باب‌المندب پیش رفته و همچنان در حال گسترش است.»

سخنان مشابهی را پیشتر شماری از مسئولان ایرانی در اشاره به شبه‌نظامیان وابسته به تهران در کشورهای مختلف تکرار کرده بودند.
نماینده خامنه‌ای در سپاه در بخش دیگری از سخنان گفت که «منطقه آبستن حوادث غیرمترقبه» است و این مساله ناشی از گسترش مرز‌های ایران در جهان است.

وی با انتقاد از سیاست‌های دولت هم گفته «بعضی‌ها با تکیه بر عقلانیت می‌گویند باید به زیر سایه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی برویم، غافل از اینکه حفظ انقلاب جز با مبارزه با آمریکا میسر نیست.» وی در سخنان خود از سکوت برخی خواص در وقایع سال ۲۰۰۹ نیز انتقاد گرده و افزوده «بعضی‌ها با استدلال به فراجناحی و بی‌طرفی در مقابل فتنه‌ها سکوت کردند و به جای جنگ با آمریکا به سراغ مذاکره رفتند.» پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ ایران، اصلاح طلبان که می‌گفتند تقلب گسترده و سازماندهی شده روی داده، دست به اعتراض زدند. حاصل سرکوب امنیتی و انتظامی سرکوب‌ها، ده‌ها کشته در خیابان‌ها و بازداشتگاه‌ها و صدها زندانی بود.