.
.
.

احمد خاتمی: آمریکا هرجا خواسته نفوذ کند از راه ساندویچ وارد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد خاتمی نماینده مجلس خبرگان رهبری ایران و امام جمعه موقت تهران می‌گوید که آمریکا هرجا خواسته نفوذ کند از راه ساندویچ وارد شده است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، خاتمی در گردهمایی بسیجیان کرمان گفت: «بسیجیان هستند که سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهند کرد».

وی با بیان اینکه هرجا که آمریکا خواسته به کشوری وارد شود، از راه مک دونالد و ساندویچ وارد شده و از‌‌ همان زمان روزنه نفوذ را باز کرده است تصریح کرد: «برجام (اقدام جامعه مورد توافق ایران و غرب برپایه توافق هسته‌ای) با تایید رهبری و شروط معظم له مورد تایید است و پرونده برجام با این شروط بسته شده و ملت ما برجام را فقط با شروط رهبری تایید کرده، می‌کند و خواهد کرد.»

پیش از این علی سعیدی نماینده علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در سپاه پاسداران هم گفته بود که آمریکا با تاسیس شعبه مک‌دونالد باعث فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی شد.

خاتمی بیان کرد: «باید نفوذ فرهنگی را جدی بگیریم، نفوذ فرهنگی در تلاش است خودباوری ملت بزرگ ایران را بگیرد و برخی قلم‌ها به گونه‌ای می‌نویسند که ما هیچ چیز نداریم، اما بحمدلله ما همه چیز داریم و در همه عرصه‌ها قدرتمند هستیم.»

«پروژه نفوذ» عنوان اقدام امنیتی است که اطلاعات سپاه پاسداران چندی است آن را بهانه‌ای برای بازداشت شماری از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران قرار داده است. در این اقدام‌ها نیز استناد به سخنان علی خامنه‌ای علیه آمریکا پس از توافق هسته‌ای می‌شود که از تلاش آمریکا برای نفود در پی توافق هسته‌ای خبر داده بود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ایران در ادامه با بیان اینکه بسیجی با فتنه بیگانه است، اظهار کرد: «فتنه‌گران حتی حاضر به عذرخواهی خالی نیستند در حالی است که انتظار دارند فتنه فراموش شود. اما ما می‌گوییم تا فتنه گران توبه نکرده و دست از شرارت برندارند، بسیجی با تمام وجود از آن‌ها بیزار و متنفر خواهد بود زیرا بسیجی نه با فتنه دیروز میانه داشته و نخواهد داشت.»

«فتنه» اصطلاحی است که اصولگرایان ایران برای توصیف اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ ایران به کار می‌برند. در آن سال اصلاح طلبان که می‌گفتند انتخابات شاهد تقلب گسترده و سازماندهی شده بود، دست به اعتراض زدند. حاصل سرکوب اعتراض‌ها کشته شدن ده‌ها نفر در خیابان‌ها و بازداشتگاه‌ها و زندانی شدن صدها تن دیگر بود.