.
.
.

پیکر غضنفر رکن‌آبادی که در حادثه منا مفقود شده بود شناسایی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پیکر غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان که در حادثه منا مفقود شده بود، شناسایی شد و قرار است پنجشنبه به ایران بازگردانده شود.

به گزارش خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، هم‌اکنون ۲ تن از اعضای خانواده رکن‌آبادی در سعودی حضور دارند و پس از انجام آزمایش‌های دی. ان.‌ای و تطبیق شواهد و تصاویر مشخص شد که غنضفر رکن‌آبادی در حادثه منا از دنیا رفته است.

به گفته منبع آگاه، قرار است پیکر سفیر سابق ایران در لبنان بامداد پنجشنبه ۲۶ فوریه به ایران بازگردانده شود و هم‌اکنون کارهای قانونی این انتقال در حال انجام است.

همچنین قرار است آزمایش‌های نهایی دی. ان.‌ای بار دیگر در ایران انجام شود.

رکن‌آبادی از سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ سفیر ایران در لبنان بود. با توجه به روابط ایران و حزب‌الله و همچنین جنگ در سوریه، این سمت بسیار حساس است.

رکن‌آبادی از نزدیکان علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید و ارتباط نزدیکی هم با گروه‌های حمایت شده از سوی ایران در منطقه به ویژه حزب‌الله لبنان دارد. رکن‌آبادی از آگاهان به پشت پرده سیاست‌های ایران در منطقه به شمار می‌آید.

تا کنون خبرهای ضد و نقیض بسیاری درباره سرنوشت رکن‌آبادی منتشر شده بود.

در حادثه منا که سپتامبر گذشته در اثر برخی ناهماهنگ‌ها از سوی بعضی از کاروان‌ها روی داد، صدها تن از حجاج بیت‌الله الحرام، در اثر خفگی جان خود را از دست دادند. بسیاری از این حجاج ایرانی بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم