فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آذربایجان …ادامه اعتراض‌ها در شهرهای اهر و اورمیه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع خبری فعالان ترک آذربایجان ایران روز پنجشنبه 12-11-2015 اعلام کردند که در سومین روز اعتراضات «ضد نژادپرستی» در این استان، صدها نفر از شهروندان ترک در شهرهای اهر و اورمیه پس از پایان دیدار والیبال شهرداری اورمیه و متین ورامین هنگام خروج از ورزشگاه غدیر با سر دادن شعارهایی بار دیگر علیه توهین به ملیت شان اعتراض کردند.

  به گزارش خبرگزاری اویان نیوز، روز گذشته پس از پایان دیدار والیبال شهرداری اورمیه و متین ورامین صدها نفر از شهروندان اورمیه هنگام خروج از ورزشگاه غدیر با سر دادن شعارهایی نسبت به توهین‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی به ترک های آذربایجان به شدت اعتراض کردند.

  در این تجمع معترضان شعارهایی همچون «صدا و سیمای ایران دشمن آذربایجان»، «هارای هارای من تورکم»، «آذربایجان میللتی چکنمز بو ذیللتی» سر دادند.

  به گفته این خبرگزاری به نقل از شاهدان عینی، گارد ویژه در بسیاری از معابر شهر اورمیه مستقر شده است.

  براساس گزارش‌ها، معترضان درحالی که قصد داشتند خود را به میدان ایالت این شهر برسانند با مداخله ماموران امنیتی و گارد ویژه روبه رو شدند.

  در بعضی نقاط ماموران امنیتی با پرتاب گاز اشک آور به تجمع اعتراضی مداخله کرده و شماری از معترضین را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

  به گفته ی شاهدان عینی، در حد فاصل خیابان عمار تا چهارراه آپادانا تعداد زیادی از معترضان از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند.
  تاکنون هویت هیچ یک از بازداشت شدگان مشخص نشده است.

  در جریان بازی والیبال شهرداری اورمیه و متین ورامین در سالن غدیر اورمیه نیز تماشاگران با سردادن شعاری های مشابه اعتراض خود را به توهین‌های مطرح شده در ایران نشان دادند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران