.
.
.

آمریکا پس از شنود: انفجار بمب باعث سقوط هواپیمای روسی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع آگاه آمریکایی فاش کردند پس از شنود مکالمات تلفنی روسها مشخص شده که آنها نیز به این نتیجه رسیده اند که هواپیمای روسی در روز 31 اکتبر با انفجار یک بمب سقوط کرده است.

این منابع گفتند آنچه که شنود شده نظر آنها را در باره انفجار یک بمب در داخل هواپیمای ایرباس خطوط هوایی "متروجت" تایید می کند. هواپیمای روسی پرواز 9268 به فاصله کوتاهی پس از برخاستن از فرودگاه شرم الشیخ در مصر سقوط کرد و 224 نفر سرنشنینان آن همگی کشته شدند. این هواپیما عازم سن پیترزبورگ در روسیه بود.

مقامات روسی و مصری هنوز بطور رسمی علت سقوط هواپیمای روسی را اعلام نکرده اند. هردو کشور هفته گذشته نظر مقامات آمریکایی و بریتانیایی در مورد انفجار بمب در داخل هواپیما را رد کرده و آنرا نسنجیده خوانده بودند. بعد از این رویداد بسیاری از شرکتهای هواپیمایی بین المللی پروازهای خود به شرم الشیخ را قطع کردند.

چند روز بعد از سقوط این هواپیما، دولتهای آمریکا و بریتانیا بر اساس شنود یک "چت" گفتند که احتمالا دارد این هواپیما به وسیله یک بمب سقوط کرده باشد. شعبه داعش در شبه جزیزه سینا مسئولیت سقوط این هواپیما را به عهده گرفته و گفت این کار را در واکنش به مداخله نظامی روسیه در سوریه انجام داده است.

احتمال اینکه عناصری از داعش موفق شده باشند به فرودگاه شرم الشیخ نفوذ کرده و بمب در هواپیما کار گذاشته باشند، باعث نگرانی آمریکا از خطراتی شده که داعش می تواند در سینا بوجود آورد.