.
.
.

واکنش روحانی به دستگیری روزنامه نگاران طرفدار خود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در سالروز حمله به سفارت آمریکا در تهران، نسبت به دستگیری 4 نفر از روزنامه نگاران و فعالان مدنی طرفدار خود توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران واکنش نشان داد.

روحانی، در جلسه هیات دولت از سپاه و مقامات امنیتی ایران خواست با کلمه "نفوذی" بازی نکنند.

در روزهای اخیر و در پی سخنرانی علی خامنه ای، رهبر ایران، و هشدار او در باره "نفوذ" آمریکا در ایران پس از توافق اتمی، مخالفان روحانی حمله های سختی را علیه تیم روحانی در دولت و طرفداران او در رسانه ها آغاز کرده اند.

در همین راستا طی چند روز گذشته 4 نفر از روزنامه نگاران طرفدار روحانی توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شدند. این افراد متهم هستند که "اعضای شبکه نفوذی وابسته به دولتهای آمریکا و انگلستان" هستند.

به گزارش خبرگزاریهای ایران، «آفرین چیت ساز»، ستون نویس روزنامه ایران، «سامان صفرزائی» روزنامه نگار حوزه دیپلماسی ماهنامه اندیشه پویا، «عیسی سحرخیز» روزنامه‌نگار و فعال اجتماعی و «احسان مازندرانی» مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در طول روزهای گذشته توسط مقامات امنیتی دستگیر شدند.

روحانی در سخنرانی روز 13 آبان خود گفت: «نباید خدای ناکرده برخی بخواهند از این کلمات و واژگان سوء استفاده کنند و اینطور نباشد که از این پس با هر کس که مخالف هستیم، بخواهیم او را به نحوی متهم کرده و گروهی را به حاشیه برانیم.»