.
.
.

به دلیل تلفات بالا سپاه ایران اهداف عملیاتی خود را در سوریه تغییر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از تلفات بالای نیروهای وابسته به نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه، این نیرو اهداف عملیات و استراتژی خود در سوریه را تغییر داده است.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی «آمد نیوز» به نقل از خبرنگارش در سوریه، عملیات اخیری که ۲۲ اکتبر گذشته با قصد بیرون راندن مخالفان حکومت سوریه از استان حلب با مشارکت نیروهای ارتش دولتی سوریه، سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان آغاز شد، تا کنون به کشته شدن حدود ۱۰۰ تن از نیروهای ایرانی انجامیده است. این عملیات با پشتیبانی هوایی ارتش سوریه همراه است.

از این رو به دلایل متعددی از جمله «بالا رفتن تلفات» نیروهای ایرانی و حزب الله لبنان و «پیشروی» گروه‌های مخالف بشار اسد در جبهه‌های مختلف، با تغییر اهداف عملیاتی از سوی مقامات بالای سپاه پاسداران همراه شده است.

بنا بر این گزارش، اکنون اهداف عملیاتی سپاه پاسداران صرفا بر «آزادسازی» مناطق شیعه نشین فوعه، کفربا، نبل و الزهرا با حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت استوار شده است.

نیروهای سپاه پاسداران قصد دارند پس از دست یابی به این هدف، عملیات خود را به صورت «جنگ چزیکی» با استفاده از «پاتک تهاجمی»ادامه دهند.

مجموع تلفات نیروهای حزب‌الله لبنان و سپاه پاسداران در سوریه، تاکنون دست‌کم ۵۰۰ نفر ارزیابی شده است.

ایران حضور نیروهایش در عملیات زمینی درسوریه را رد می‌کند و می‌گوید که حمایتش از ارتش این کشور «مستشاری» است. اما شمار زیاد نیروهای ایرانی کشته شده در سوریه در هفته‌های اخیر، گواه بر چیز دیگری دارد.