فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شعبه KFC در تهران یک روز پس از افتتاح پلمپ شد

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  نخستین شعبه رسمی رستوران زنجیره‌ای KFC روز سه‌شنبه ۳ نوامبر، یک روز پس از افتتاح، تابلویی را روی در ورودی خود نصب کرد، که روی آن نوشته شده: «تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌باشد.»

  به نوشته سایت «الف» نزدیک به احمد توکلی نماینده اصولگرای مجلس ایران، این رستوران، از سوی نیروی انتظامی پلمپ شده است. بنا بر این گزارش، در برگه پلمپ این رستوران آمده است که «این اقدام با توجه به اخطار ابلاغی مورخه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ و نامه اتحادیه» صورت می‌گیرد.  شعبه رسمی KFC شامگاه یکشنبه اول نوامبر در شهرک غرب تهران درهای خود را به روی صف مشتریان علاقمند گشود.

  به گزارش رسانه‌های داخلی این رستوران با نام «کی‌اف‌سی حلال ایرانیان» چند ماه پیش، اندکی پس از انتشار بیانیه لوزان که چارچوب تواف هسته‌ای اخیر میان تهران و گروه ۱+۵ را مشخص کرده بود، در ایران به ثبت رسیده است.

  عباس پازوکی، مدیر عامل شرکت «کی‌اف‌سی حلال» به سایت «عصر ایران» گفته بود که شرکتش نماینده کی‌اف‌سی ترکیه است.

  او اظهار داشته بود: «آنچه مسلم است سهام‌داران کی‌اف‌سی حلال ترکیه مسلمان هستند و اساساً با هدف فرانچایز در کشورهای اسلامی این کمپانی را تشکیل داده‌اند. ما هم از یک سو نیاز داشتیم به دانش و تکنولوژی فرانچایز که بسیار کارآفرین است و می‌تواند ارز آوری بالا و اشتغال زیادی برای کشور ما داشته باشد و از سوی دیگر نمی‌خواستیم با کی‌اف‌سی به عنوان یک برند آمریکایی کار کنیم.»

  فرانچایز اصطلاحا به گونه‌ای از کسب و کار گفته می‌شود که طبق آن افراد یا شرکت‌های علاقمند تولیدات یا فرآورده‌های یک شرکت دیگر را تحت نام همان شرکت می‌فروشند.  عباس پازوکی گشایش KFC در ایران را فرصتی برای ایجاد «بیش از ۲۰ هزار شغل در عرض دو سال در ایران» دانسته و اضافه کرده بود که این دستاورد در حالی رخ خواهد داد که ایران "یک ریال بابت فرانچایز به آمریکایی‌ها" پرداخت نخواهد کرد.

  در یک روزی که از افتتاح رستوران «کی‌اف‌سی حلال» در تهران می‌گذشت، تصاویری از این رستوران در رسانه‌های مختلف داخلی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شدند. همزمان با این عکس‌ها صدای مخالفان نیز نسبت به گشایش رستورانی که نمادی از فرهنگ آمریکایی به شمار می‌رود، درآمد. دامنه این اعتراض‌ها از رسانه‌های محافظه‌کار فراتر رفته و به مجلس نیز کشیده شد.

  مهدی‌کوچک‌زاده و علی مطهری‌، نمایندگان تهران، روز سه‌شنبه در تذکری کتبی به وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد به راه افتادن رستوران‌هایی به سبک غربی هشدار دادند.

  آنها بدون آنکه مشخصا نام رستوران کی‌اف‌سی را در تذکر خود بگنجانند، از آن به عنوان «رستوران آمریکایی عرضه مرغ سوخاری» یاد کرده و گفتند که چنین رستوران‌ها و کافه‌هایی، «محلی برای مانور تجمل و رفاه‌زدگی و نمایش رفتارهای خلاف فرهنگ ایرانی اسلامی» خواهند بود.

  به گزارش ایلنا این تذکر کتبی به امضای ۱۴ نماینده دیگر نیز رسیده است.

  رستوران زنجیره‌ای KFC در سال ۱۹۵۲ در ایالت کنتاکی آمریکا آغاز به کار کرد و اکنون در بیش از صد کشور جهان دارای شعبه است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران