.
.
.

در قزوین.. پسران را به درخت‌ها بسته و به دختران تجاوز گروهی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

۱۰ نفر که سه نفرشان مسلح بوده‌اند، در یک جنگل اقدام به تجاوز گروهی به دخترانی کردند که برای تفریح به آن‌جا رفته بودند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از روزنامه فرهیختگان، متهمان این پرونده به گروه‌هایی که برای تفریح به مناطق باراجین و جاده زرشک در شمال قزوین رفته بودند، حمله و به دخترهای این گروه‌ها تجاوز کرده بودند.

اگرچه تا امروز خبر این رویداد رسانه‌ای نشده و از سوی مسئولان قزوین مسکوت مانده بود، گفته می‌شود به احتمال زیاد برای متهمان این پرونده که یک ماه پیش دستگیر شده‌اند، کیفرخواست اعدام صادر شده است.

پسران بسته شده به درخت

ماجرا از این قرار است که در جاده باراجین قزوین به دختران جوانی که به پیک‌نیک رفته بودند تجاوز شده و متهمان هم دستگیر شده‌اند. اکنون مسئولان انتظامی و قضایی قزوین بر سر اینکه چه کسی این خبر را تایید کند، بحث می‌کنند.

بنا بر این گزارش، این اتفاق بیش از سه بار در این جاده در نزدیکی جاده فرعی زرشک افتاده و دختران جوان در حالی مورد تعرض قرار گرفته‌اند که عده‌ای پسر جوان نیز در گروه‌هایشان حضور داشته‌اند.

گفته می‌شود تعرض‌کنندگان هر بار پسرهای جوان را با تهدید سلاح گرم به درخت بسته و به دختران تجاوز می‌کردند.

در حالی بیش از یک ماه از دستگیری ۱۰ نفری که به دختران جوان در باراجین قزوین تجاوز کرده‌اند می‌گذرد، اما هیچ‌یک از رسانه‌ها حتی رسانه‌های محلی قزوین در این‌باره خبری منتشر نکرده‌اند.

علی‌حسین حسینی‌نژاد، رئیس پلیس آگاهی استان قزوین درباره این خبر ابتدا اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و در مصاحبه با فرهیختگان می‌گوید: «هیچ خبری از این موضوع ندارم و جزئیاتی هم نمی‌دانم.»

او در پاسخ به اینکه چطور ممکن است رئیس پلیس آگاهی استان از چنین پرونده‌ای آن هم یک ماه پس از دستگیری متهمان بی‌خبر باشد، توضیح می‌دهد: «شاید هم بی‌خبر نباشم اما برای دریافت خبر باید به مقر انتظامی استان بیایید.»

احتمالا حکم متهمان اعدام است

از سوی دیگر، کیومرث ایمن معاون سیاسی امنیتی فرماندار قزوین، این خبر را تایید می‌کند و اطلاع‌رسانی درباره جزئیات این پرونده را وظیفه دادستان برمی‌شمرد.

او می‌گوید: «پرونده در دادسرا باز است و مسئولان قضایی در حال پیگیری هستند اما تنها اطلاع‌رسانی این است که دادستانی باید درباره این پرونده جزئیات بدهد و این امر وظیفه من نیست.»

یک منبع موثق در اداره آگاهی استان قزوین نیز درباره این اتفاق می‌گوید: «متهمان یک بار دست به این جنایت نزده‌اند و چندین بار با همین قصد به بالای جاده باراجین در نزدیکی فرعی زرشک رفته‌اند و در یکی از جنگل‌هایی که مردم برای پیک‌نیک می‌آمدند به دختران جوان تجاوز می‌کردند.»

این مسئول انتظامی که نمی‌خواهد نامش فاش شود، اظهار می‌کند: «در همه دفعاتی که متهمان دست به این اقدام زده‌اند دختران به‌تنهایی پیک‌نیک نرفته‌اند و به‌صورت گروهی به گردش رفته بودند اما متهمان با سلاح گرم افراد را تهدید می‌کردند و پس از بستن پسران به درخت، دست به این اقدام می‌زدند.»

به گفته این منبع مطلع، این پرونده به‌صورت ویژه در دستور کار مقامات قضایی قرار گرفته و احتمالا اعدام، حکمی است که برای این متهمان در نظر گرفته خواهد شد.

این نخستین بار نیست که حادثه مشابهی در ایران روی می‌دهد. حدود چهار سال پیش ۱۴ مرد با حضور در یک باغ خانوادگی به شش زن در مقابل مردان قوم و خویششان تجاوز کردند. چهار نفر از این افراد در جریان این پرونده به اعدام محکوم شدند و در ملاءعام به دار آویخته شدند.