.
.
.

«شعارهای تند» علیه روحانی و لاریجانی در حضور خامنه‌ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی رسانه‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی در ایران خبر داده‌اند که مراسم عزاداری ایام محرم در «حسینه امام خمینی» که با حضور علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، شاهد «شعارهای تند» برخی حاضران علیه حسن روحانی رئیس جمهوری و علی لاریجانی رئیس مجلس ایران بود.

«حسینه امام خمینی» در حقیقت دفتر رهبر ایران است که به «بیت رهبری» هم معروف است.

سایت اصولگرای «انتخاب» نزدیک به محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران گزارش داده است که در مراسم عزاداری دفتر خامنه‌ای، هنگام حضور رئیس جمهوری و رئیس مجلس، شماری از حاضران علیه آن‌ها و توافق اتمی اخیر ایران و گروه ۱+۵ «شعارهای تند» سر دادند.

برپایه این گزارش، شنبه ۲۴ اکتبر شماری از حاضران در مراسم عزاداری هنگام حضور علی لاریجانی شعارهای همچون «خواص بی‌بصیرت، مایه ننگ ملت»، «امان‌نامه برجام، تلاش بی‌سرانجام»، «مرگ بر منافق» و «هیهات مناالذله» سر دادند.

این گزارش ادامه داده است که شب پیش از آن، هنگام حضور حسن روحانی در این مراسم نیز، این شعارها علیه او سر داده شده بود.
سایت «انتخاب» این افراد را «حامیان جریان تندرو» توصیف کرده است.

بخشی از اصولگرایان ایران از جمله «جبهه پایداری»، ائتلافی که با محوریت محمد تقی مصباح یزدی روحانی تندروی ایرانی تشکیل شده است، با توافق هسته‌ای اخیر ایران و قدرت‌های جهان مخالف هستند.

تیم مذاکره کننده ایرانی به ریاست وزیر امور خارجه است که به طور مستقیم تحت نظر حسن روحانی فعالیت می‌کند. لاریجانی هم در تصویب توافق هسته‌ای در پارلمان، به گونه‌ای عمل کرد که در آخرین جلسه مانع از اظهار نظر مخالفان شد و پس از ۱۵ دقیقه از آغاز جلسه بر سر این توافق‌نامه، اعلام برگزاری رای گیری کرد.

۱۴ ژوئیه گذشته ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، به توافقی دست یافتند که طی آن، تهران بخشی از فعالیت های هسته‌ای خود را به حال تعلیق در می آورد.در مقابل بخشی از تحریم های اعمال شده علیه ایران لغو می شود.