.
.
.

ایرانیان مقیم نروژ مراسم عاشورای سفارت جمهوری اسلامی را بهم زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایرانیان مقیم نروژ روز جمعه 24 اکتبر مراسم مذهبی محرم را که از سوی سفارت ایران در اسلو برگزار شده بود را بهم زدند.

به گزارش منابع مطلع، تظاهر کننده گان با حمل پاکاردهای که بر آنها شعارهایی همچون «مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای» نوشته شده بود، علیه آنچه که «سرکوب و اعدام آزادیخواهان» نامیدند اعتراض کردند.

به گفته یکی از شرکت کنندهگان در تظاهرات، مراسم مذهبی عاشورا به یک مانور سیاسی برای رژیم جمهوری اسلامی در کشورهای اروپایی تبدیل شده، و این مراسم پس از اعتراض مخالفان و شعار دادن علیه رژیم بهم خورد.

به گفته معترضان این مراسم با حضور «مهدی تدین» برگزار شد که یکی از مقامات امنیتی وزارت اطلاعات و مسئول مسجد امام علی در شهر اسلو، پایتخت نروژ است.
فعالان سیاسی و حقوق بشری ایران در نروژ، ویدیوی تظاهرات، و همچنین چهره مهدی تدین و عکس های او با هاشمی رفسنجانی و دیگر مقامات جمهوری اسلامی را در شبکه اینترنت منتشر کردند.

کمال خشنود، یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات به تلویزیون العربیه گفت:«هدف اعتراض کنندگان برملا کردن ماهیت فاشیستی رژیم حاکم بر ایران است. جمهوری اسلامی در تمام دوران حاکمیتش با سوء استفاده از احساسات مذهبی و با به راه انداختن کاروان در خیابان های اسلو، تحت نام «عاشورا»، تلاش می کند که خود را سردمدار مبارزه با داعش معرفی کند در صورتی که رژیم آخوندها خود پدر خوانده داعش است».

وی افزود:«این مراسم با کمک سفارت ایران و مزدوران رژیم تهران و از جمله مهدی تدین، رئیس مسجد «ضد» امام علی در اسلو برگزار شده بود».