فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سپاه پاسداران ایران کشته شدن ۸ تن از نیروهایش را در سوریه تایید کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت که «۵ تا ۶ نفر از افراد در استان‌های خوزستان، قم و خراسان رضوی و شهر اسلامشهر است که با دو نفر از نیروهای سپاه انصار مجموعا ۸ نفر می‌شوند (روز پنجشنبه ۲۲ اکتبر) در سوریه کشته شدند».

  به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صدا و سیمای رسمی ایران، رمضان شریف گفت: «دو نفر از بچه‌های سپاه انصار امروز به کشته شد و ۱۵ نفر عدد صحیحی نیست.»

  همچنین یک منبع آگاه در تیپ فاطمیون متشکل از تبعه افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در باره کشته شدن ۱۵ ایرانی که امروز اخبار آن در فضای مجازی منتشر شده اظهار داشت که پنج تن از کشته شدگان در استان ادلب جان خود را از دست دادند.

  وی درباره ۱۵ ایرانی کشته شده که امروز اخبار آن در برخی سایت‌ها منتشر شده بود اظهار بی‌اطلاعی کرد.

  سه هفته پس از آغاز حملات هوایی روسیه در سوریه، موفقیت‌های نیروهای زمینی حکومت بشار اسد و متحدانشان، بیشتر به شبی‌خون‌هایی در حومه‌های حمص، حماه و حلب محدود بوده است. همچنین افزایش شمار نیروهای ایرانی در این نبردها به نظر می‌رسد تا کنون نتیجه دلخواه را نداشته است.

  ایران می‌گوید که نیروهای نظامی‌اش در سوریه در عملیات حضور ندارند بلکه اقدام به وظیفه «مستشاری» می‌کنند. اما شمار کشته شدگان ایرانی در سوریه در هفته‌های اخیر، نشانگر مسائل دیگری است. در میان کشته شدگان ایرانی چند فرمانده بلندپایه دیده می‌شود که حسین همدانی بلندپایه‌ترین فرمانده سپاه پاسداران در سوریه یکی از آن‌ها است. 
حسین امیر عبداللهیان معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه‌ای دت با اشاره به افزایش شمار نظامیان ایرانی در سوریه گفت که تعداد مستشاران ایرانی در سوریه متناسب با توانایی‌های ما و درخواست‌های دولت سوریه است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران