فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • گزارش‌هایی از کشته شدن ۱۵ نظامی ایرانی دیگر در سوریه

  منبع: دبی-العربیه.نت

  خبرهایی از کشته شدن ۱۵ نیروی ایرانی در روز پنجشنبه ۲۳ اکتبر در سوریه منتشر شده است. سایت خبری «عصر ایران» نزدیک به اصولگرایان ایران این خبر را به نقل از منابع غیر رسمی منتشر کرده است.

  پیش از این خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) گزارش داده بود که در چند روز گذشته دست کم پنج ایرانی و سه افغان در درگیری‌های سوریه کشته شده‌اند.

  سه هفته پس از آغاز حملات هوایی روسیه در سوریه، موفقیت‌های نیروهای زمینی حکومت بشار اسد و متحدانشان، بیشتر به شبی‌خون‌هایی در حومه‌های حمص، حماه و حلب محدود بوده است. همچنین افزایش شمار نیروهای ایرانی در این نبردها به نظر می‌رسد تا کنون نتیجه دلخواه را نداشته است.

  ایران می‌گوید که نیروهای نظامی‌اش در سوریه در عملیات حضور ندارند بلکه اقدام به وظیفه «مستشاری» می‌کنند. اما شمار کشته شدگان ایرانی در سوریه در هفته‌های اخیر، نشانگر مسائل دیگری است. در میان کشته شدگان ایرانی چند فرمانده بلندپایه دیده می‌شود که حسین همدانی بلندپایه‌ترین فرمانده سپاه پاسداران در سوریه یکی از آن‌ها است.

  حسین امیر عبداللهیان معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه‌ای با اشاره به افزایش شمار نظامیان ایرانی در سوریه گفت که تعداد مستشاران ایرانی در سوریه متناسب با توانایی‌های ما و درخواست‌های دولت سوریه است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران