فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کریمی قدوسی: یک شبکه جاسوسی به ریاست جمهوری، وزارت خارجه و مجلس ایران نفوذ کرده است

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  جواد کریمی قدوسی، از نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران می‌گوید که یک «شبکه جاسوسی» به «خصوصی‌ترین جلسات» حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نفوذ کرده است.

  خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، دوشنبه ۱۹ اکتبر گزارشی بلند را درباره پرونده جیسون رضائیان خبرنگار ایرانی-آمریکایی زندانی در ایران منتشر کرده که بخش عمده آن به اظهارات جواد کریمی قدوسی در مورد اعترافات گرفته شده از این زندانی اختصاص دارد.

  کریمی قدوسی گفته است که جیسون رضاییان با «فردی به نام آقای س در نهاد ریاست جمهوری "رتباط ویژه‌ای داشته که اطلاعات وسیعی به او می داده و همچنین خانمی به نام م.ر را به داخل نهاد ریاست جمهوری نفوذ داده است.»

  این نماینده مجلس ایران که عضو گروه جبهه پایداری نزدیک به محمد تقی مصباح یزدی روحانی تندروی ایرانی است، در بخشی دیگر از صحبت های خود، از ارتباط نزدیک جیسون رضائیان با «فردی از افراد وزارت امور خارجه که ابتدای نامش ش است، تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران و تیم رسانه‌ای آقای ظریف سخن گفته است.»

  کریمی قدوسی افزود که جیسون رضائیان با یک «شبکه ارتباطی قوی مرتبط بوده که علاوه بر نهاد ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه، در مرکز استراتژیک ریاست جمهوری دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس شورای اسلامی و سازمان میراث فرهنگی هم نفوذ داشته است.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی ایران گفته است که «با بخشی از این شبکه برخورد شده است.»

  جواد کریمی قدوسی در مصاحبه امروز خود گفته است که وی و همکارانش در مجلس، دو ماه قبل نیز مطلع شده اند که افرادی تلاش دارند جیسون رضاییان را با زندانیان ایرانی در آمریکا مبادله کنند.

  وی افزوده است: «عده‌ای هم تاکید داشتند که قبل از محاکمه، جیسون مبادله شود. ولی در نهایت با استقامت دستگاه‌های امنیتی و قضایی کشور او محاکمه شد.»

  قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، رضائیان را به اتهام جاسوسی گناهکار شناخته است. چند روز پیش غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه ایران از صدور حکم جیسون رضائیان خبر داد اما جزئیات بیشتری در این باره ارائه نکرد.

  جیسون رضائیان سال گذشته به همراه همسرش و دو خبرنگار دیگر در تهران بازداشت شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران