فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تظاهرات صدها عرب اهوازی مقابل مقر سازمان ملل متحد در وین

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  صدها تن از عرب های اهوازى مقيم اروپا روز شنبه 18 اکتبر 2015 در اعتراض به سیاست های تبعیض گرایانه رژیم جمهورى اسلامى علیه مردم عرب در این استان مقابل مقر سازمان ملل متحد در وین پایتخت اتریش، تظاهرات كردند.

  به گزارش تلویزیون العربیه، این تظاهرات به دعوت گروه « حركة النضال العربي لتحرير الأحواز» (جنبش عربی آزادیبخش الاحواز) و با مشارکت شماری از فعالان حقوق بشر اروپایی و فعالان حقوق بشر از عرب های مقیم اروپا برگزار شد.

  تظاهر کنندگان با بلند کردن تابلوهایی که شعارهایی به دو زبان عربی و انگلیسی بر آن نوشته شده بود، سیاست رژیم ایران در تغییر دموگرافی ساکنان عرب اهوازی را محکوم کردند.

  شرکت کنندگان در این تظاهرات همچنین عملیات سد سازی، انتقال آب رود کارون از این استان عرب نشین به سمت مناطق مرکزی ایران را محکوم کرده اند.

  گروه «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» که این تظاهرات را برگزار کرده است ، در بیانیه‌ای گفت:« توفان شن شدیدی و گرد وغباری كه اخيرا مناطق استان را در بر گرفته و خسارت‌های سنگینی ناشى از آن به عرب های اهوازی‌،محصول سیاست های تبعض گرایانه و عدم رسیدگی به منطقه و آن را "جنایتی" از پیش طراحی شده قلمداد کرد.

  تظاهر کنندگان با بلند کرد پلاکاردی با شعار «در نقض حقوق بشر و سرکوب ملل غیر فارس » به رژیم تهران کمک نکنید، نسبت به عملکرد کشورهای غربی در برخورد با جمهوری اسلامی و سکوت نهادهای بین المللی در برابر آنچه را که «ستم مضاعف ملی علیه مردم عرب اهوازی » نامیدند به شدت اعتراض کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران