فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اعتراض‌های کارگری در ایران برای حقوق و دستمزد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  تورم دورقمی و افزایش شدید قیمتها در ماههای اخیر، کارگران ایران را بر آن داشته تا خواستار پرداخت حقوق معوقه و افزایش حقوق برای کاستن از فشارهای اقتصادی باشند.

  در آخرین تحول 700 نفر از کارگران پیمانکاری پتروشیمی اروند، واقع در بندر امام خمینی، روز شنبه 17 اکتبر، در پی عدم پرداخت مابه التفاوت ۳۰ درصد حقوق مبنای کارگران این مجتمع، از حضور در محل کار خود خودداری کردند.

  به گزارش خبرگزاری ایلنا، یکی از کارگران این مجتمع گفت: "در جلسه‌ای که روز ۲۰ مهرماه نمایندگان کارگران با گروهی از مقامات مسئول از جمله رئیس مجتمع و کار‌شناسان این اداره برگزار شد، مدیرعامل پتروشیمی که در تهران به سر می‌برد موافقت خود را جهت پرداخت مابه التفاوت ۳۰ درصد افزایش حقوق مبنا (سایر مزایا) به صورت تلفنی به کارگران اعلام کرد."

  وی افزود: "ظاهرا مدیرعامل پس از بازگشت از سفرش منکر موافقت اخیر خود در خصوص افزایش مزایای نوبت شب کاری، طرح طبقه بندی مشاغل و افزایش مزایای جانبی شده است و به همین دلیل نیز کارگران از حضور در محل کار خودداری کردند."

  در همین حال اعتراض کارگران قطار شهری اهواز هم برای دریافت حقوق معوقه خود وارد 16همین روز خود شد. به گفته یکی از کارگران حقوق معوقه به 8 ماه می رسد، و کارفرما به بهانه کمبود منابع مالی، در این مدت فقط بخشی از حقوق ماهانه را بصورت "علی الحساب" به کارگران پرداخت کرده است.

  روز یکشنبه 26 مهرماه 100 نفر از کارگران کارخانه فولاد و چدن دورود هم به دلیل پرداخت نشدن حقوق 4 ماه گذشته خود دست به اعتصاب زدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران