.
.
.

قطعات هواپیمای مسافربری ایرانی از آسمان فرو ریخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری های ایران، صبح پنچشنبه 15 اکتبر گزارش دادند قطعات هواپیمای بوئینگ شرکت ماهان حین پرواز در مسیر تهران بندر عباس، از آسمان فرو ریخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم محمد شهبازی با اشاره به نقص فنی در موتور هواپیمای بوئینگ 747 ماهان گفته این اتفاق به نیروهای امدادی اطلاع داده شد و آنها در محل حادثه حضور یافتند.

او در بیان علل این حادثه گفت :« با توجه به اینکه بوئینگ 747 یکی از هواپیماهای پیشرفته در دنیا محسوب میشود این یک اتفاق غیرقابل پیش بینی بود.»

یک منبع به خبرگزاری تسنیم گفته که فقط قطعه ای از موتور فروریخته و موتور هواپیما سقوط نکرده است.

بر اساس این گزارش این هواپیما پس از حدود 40 دقیقه پرواز به دلیل نقص فنی در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست و 426 مسافر آن با تأخیر توسط دو پرواز به بندرعباس منتقل شدند.

محمد شهبازی مدیرکل دفتر ایمنی و مهندسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری از تشکیل کمیته ای در سازمان هواپیمایی کشوری برای بررسی دقیق علت این نقص فنی خبر داد و افزود: پیش از پرواز بررسیهای لازم روی این هواپیما انجام شده بود اما در حین پرواز متأسفانه موتور شماره 3 هواپیما دچار نقص فنی و بخشی از قطعات آن نیز از هواپیما جدا شد.

وی در این زمینه افزود: «موتور این هواپیما حدود دو دقیقه بعد از بلند شدن از فرودگاه مهرآباد دچار نقص فنی شد که با درایت خلبان خوشبختانه بدون آسیب به مسافران مجدداً به مهرآباد بازگشت.»