.
.
.

در جلسه ای پرتنش، مجلس ایران توافق اتمی را تصویب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مجلس ایران روز سه شنبه 13 اکتبر، در یک جلسه پر تنش، متن جزییات برجام را تصویب کرد. مجلس ایران پیش از این کلیات توافق اتمی را تصویب کرده بود.

مجلس ایران صبح روز سه شنبه بررسی جزییات طرح اجرای برجام را آغاز کرد، اما به گزارش خبرگزاریهای ایران، در کمتر از 20 دقیقه آنرا تصویب کرد. نمایندگان با 161 رای موافق، 59 رای مخالف و 13 رای ممتنع جزییات برجام را به تصویب رساندند.

نمایندگان مخالف نسبت به روش رای گیری دست به اعتراض های شدیدی در صحن مجلس زدند، و علی لاریجانی، رئیس مجلس را متهم به "قانون شکنی رسمی" کردند.

به گزارش ایسنا، صبح سه شنبه لاریجانی در جلسه‌ای غیر رسمی از نمایندگان خواسته بود تا این طرح عامل شکاف بین نمایندگان نشود، و آنها پس از رسمی شدن جلسه ، در اولین دستور کاری خود وارد بررسی جزییات برجام شوند.

لاریجانی در جلسه علنی مجلس اجازه مطرح شدن پیشنهادهای ارائه شده از سوی مخالفان را نداد، و اعلام کرد بعد از قرائت متن کامل برجام رای گیری جهت تصویب آن انجام می شود.

این تصمیم لاریجانی فریادهای مخالفان را به همراه داشت و در یک لحظه دو نماینده موافق و مخالف نیز با یکدیگر بصورت فیزیکی درگیر شدند.