.
.
.

شرکتهای خودروسازی ایران تولید خود را به نصف رسانده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

براساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران، تولید انواع خودرو در این کشور در شهریور ماه سال جاری نسبت به دوره مشابه در سال گذشته 50 درصد کاهش یافته و از ۱۱۵ هزار به ۶۰ هزار دستگاه رسیده است.

به گزارش همشهری آنلاین، در این مدت تولید انواع سواری با افت ۴۴ درصدی از ۹۷ هزار و ۲۶۴ دستگاه در شهریور ۱۳۹۳ به ۵۴ هزار و ۵۰۳ دستگاه کاهش یافت.

تولید انواع وانت نیز با کاهش ۶۸.۵ درصدی از ۱۶ هزار و ۲۸۱ دستگاه در شهریور ۱۳۹۳ به ۵۱۳۴ دستگاه کاهش یافت.

شهریور ماه امسال تولید انواع می‌نی‌بوس و می‌دل‌باس با رشد ۱۵۰ درصدی از ۲۰ دستگاه در شهریور ۱۳۹۳ به ۵۰ دستگاه افزایش یافت.

در این مدت تولید انواع اتوبوس با افت ۵۳.۱ درصدی از ۴۹ دستگاه در شهریور ۱۳۹۳ به ۲۳ دستگاه کاهش یافت.

شهریور ماه امسال تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده با کاهش ۵۵.۵ درصدی از ۱۸۴۸ دستگاه در شهریور ۱۳۹۳ به ۸۲۳ دستگاه کاهش یافت.

براساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت شش ماهه نخست سال جاری میلادی نیز تولید انواع خودرو با کاهش ۳.۸ درصدی از ۵۲۰ هزار و ۹۳۲ دستگاه در شش ماهه نخست سال گذشته به ۵۰۱ هزار و ۱۰۴ دستگاه کاهش یافت.

کمپین خرید خودروی صفر ممنوع

با وجود این‌که کاهش روند تولید خودروی داخلی در ایران از بیش از یک سال پیش آغاز شده، اما فعالیت «کمپین خرید خودروی صفر ممنوع» به این روند شدت بالایی بخشیده است.

کمپین نه به خودروی ایرانی که با نام‌های خرید خودروی صفر ممنوع یا تحریم خودروی داخلی هم شناخته می‌شود یک ائتلاف مردمی در راستای عدم خرید خودروهای مونتاژ داخل ایران است که در تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی سازماندهی شده است این کمپین به منظور اعتراض به قیمت‌های سرسام آور خودروهای داخلی در عین کیفیت نازلشان به وجود آمد.

علت اصلی ایجاد این کمپین اعتراض به قیمت‌های گزاف خودروهای داخلی در عین کیفیت و ایمنی بسیار پایین، تحویل طولانی مدت خودرو، خدمات پس از فروش ضعیف، از رده خارج بودن پلتفرم‌های این محصولات و انحصاری بودن بازار خودروی کشور بوده است. خودروسازان تحریم شده نیز ایران خودرو و سایپا هستند که به خاطر سوءمدیریت مسئولین و تحریم‌های بین‌المللی تولیداتشان مطلقاً انحصاریست. اصلیترین محرک برای ایجاد این کمپین حصول توافق ژنو ایران و پنج بعلاوه یک بود که امیدهای مردم را برای رهایی از شرایط انحصار و افزایش کیفیت خودرو‌ها در عین کاهش قیمت گزافشان زنده کرد. اما با توجه به عدم حصول این اتفاق و همین‌طور درخواستهای مکرر خودرو سازان از دولت برای افزایش مجدد قیمت خودرو، مشخص شد که این احتمال وجود ندارد. همین مسئله باعث شد تا مردم با ایجاد فراخوان در شبکه‌های اجتماعی یک ائتلاف مردمی علیه شرایط حاکم ایجاد کنند.