فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هیئت حوثی‌ها برای دریافت اسلحه به تهران رفت

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  منابع آگاه در صنعا پایتخت یمن می‌گویند هیئتی که «کمیسیون عالی انقلابی» نام گرفته و وابسته به شبه‌نظامیان حوثی است، هم اکنون برای دریافت انواع حمایت که مهمترین آن اسلحه است، در تهران پایتخت ایران به سر می‌برد.

  منابع می‌گویند که این هیئت شامل شماری از رهبران حوثی‌ها به ریاست نایف القانص است. بنا بر گفته منابع، این هیئت قرار است درخواست فوری عبدالملک الحوثی رهبر شورشیان حوثی را که بر دریافت انواع اسلحه تاکید دارد، به مسئولان ایرانی برساند؛ به ویژه این‌که کودتا چیان در بیش از یک جبهه، ضربه‌های سختی را از ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی سعودی متحمل شدند.

  بنا بر این گزارش، هیئت حوثی‌ها با طرف ایرانی به ویژه فرماندهان سپاه پاسداران، بر سر امکان تقویت این گروه شیعه پیرو تهران با اعزام کارشناسان نظامی و کمک‌های تسلیحاتی، گفت‌وگو خواهد کرد به ویژه این‌که شبه‌نظامیان در جبهه مأرب متحمل و در نوار ساحلی غرب یمن، پس از در دست گرفتن کنترل تنگه باب‌المندب توسط نیروهای دولتی و مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی، متحمل شکست‌های سنگینی شدند.

  بیروت پایتخت لبنان، ایستگاه نخست هیئت حوثی‌ها بود که در آن‌جا، با حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کردند.

  به گفته منابع، در این دیدار، حوثی‌ها سپاسگزاری عبدالملک الحوثی رهبر شورشیان از حزب‌الله را به خاطر کمک‌های متنوعش در دوره گذشته که اعزام کارشناسان نظامی به یمن و آموزش شبه‌نظامیان حوثی در جنوب لبنان از جمله‌آن‌ها است، به نصرالله منتقل کردند. هیئت حوثی‌ها همچنین برای دریافت کمک‌های بیشتر، ابراز تمایل کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران