فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ممانعت از اعزام یک روحانی سرشناس به بیمارستان به دلیل نپوشیدن لباس زندان

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  وضعیت جسمانی آیت‌الله محمدرضا نکونام از اساتید برجسته حوزه علمیه قم که به دلیل مخالفت با نظریات آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده، رو به وخامت گذاشته است. نیروهای امنیتی شرط اعزام او به بیمارستان را پوشیدن لباس زندان عنوان می‌کنند که این شرط توسط این روحانی، رد شده است.

  به گزارش سایت «سحام نیوز» نزدیک به مهدی کروبی از رهبران معتضران ایران، آیت‌الله محمدرضا نکونام که در هفتادمین روز بازداشت خود در زندان دچار عارضه سکته مغزی شده بود، پس از شش روز بستری شدن در بیمارستان و علی‌رغم اصرار پزشکان مبنی بر ناکافی بودن معالجات، با اصرار ماموران امنیتی به زندان بازگردانده شد.

  شاگردان آیت الله نکونام در ماه‌های گذشته بار‌ها با ارسال نامه به مراجع تقلید و روسای حوزه علمیه قم خواهان پیگیری وضعیت ناگوار این مدرس برجسته حوزه علمیه قم شدند.

  به گفته این طلاب، در پی تحصن شاگردان آیت الله نکونام مقابل دفتر رهبری، قول‌های مساعدی از سوی مسئولان این دفتر به آن‌ها داده شد. اما پس از مدت زمانی مشخص شده که این وعده‌ها فقط برای متفرق کردن متحصنین از مقابل بیت رهبری بوده و مسئولان دادسرای ویژه روحانیت و دفتر رهبری هرگونه مساعدت در این زمینه را به کلی انکار کرده‌اند و روند رسیدگی به پرونده و وضعیت آیت الله نکونام نیز تفاوتی با قبل نکرده است.

  دادگاه ویژه روحانیت آیت الله محمدرضا نکونام را در مرحله بدوی به دو سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

  این استاد حوزه علمیه قم چندی قبل به شدت از کسانی که به خاطر آشنا نبودن با ابرازهای جدید اینترنت و فیس بوک را حرام می‌دانند، انتقاد کرده و گفته بود: «من به طلبه‌هایم گفتم بر شما واجب است که فرش زیرپایتان را بفروشید و بروید لپ تاپ یا تبلت بخرید. گفتم اگر نتوانید برای یک میلیارد حرف بزنید مفت نمی‌ارزید. مسلمان کسی است که متمدن باشد متدین باشد، نه این‌که خرفت باشد.»

  او تنها چند روز پس از انتشار سخنان منتسب به آیت الله مکارم شیرازی علیه اینترنت پرسرعت، از پایین بودن سرعت اینترنت در کشور انتقاد کرد و گفت: «ما با این‌که این همه حلق اینترنت را فشار داده‌ایم و سرعت اینترنتمان در حد گاری است، بچه‌های مدرسه نرفتهٔ ما همه با اینترنت و کامپیو‌تر کار می‌کنند. من می‌گویم ما به جای حلزون شدن، سوار این قطار جهانی شویم. اینترنت یک قدرت است. خر مفت است، بپرید روی آن و بروید. بلد نیستید سوار شوید، بروید دنبال کارتان. اما این آقا (مکارم شیرازی) نمی‌تواند از این سیستم، از این اینترنت، از این فیسبوک استفاده کند؛ می‌گوید همه‌اش حرام است.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران