.
.
.

درخواست استیضاح ظریف به خاطر دست دادن با اوباما

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اسماعیل کوثری نماینده اصولگرای تهران در مجلس شورای اسلامی ایران، با اشاره به دست دادن محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه این کشور با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، خواستار استیضاح آقای ظریف شد.

محمد اسماعیل کوثری در گفتگو با صبح توس، اظهار داشت: «با توجه به حرکت غیر انقلابی وزیر امور خارجه (دست دادن با اوباما)، نمایندگان ملت به دنبال استیضاح وزیر امور خارجه هستند و خودم نیز یکی از موافقان این استیضاح هستم.»

مقام‌های وزارت امور خارجه ایران، دست دادن ظریف با اوباما را «اتفاقی» اعلام کرده‌اند که در پی برخورد اتفاقی در راهرورهای سازمان ملل متحد روی داده است.

با این حال اصولگرایان در ایران از این حرکت محمد جواد ظریف ناراضی بوده و در روزهای گذشته سیلی از انتقادها و اتهام‌ها را متوجه او کرده‌اند.

از جمله مدیر مسئول سایت صراط نیوز نزدیک به محمد تقی مصباح یزدی روحانی تندروی ایرانی، در یادداشتی در این سایت، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را متهم کرده که مردم این کشور را «خر» فرض کرده است.

اعتراض به دست دادن ظریف با اوباما در حالی است که جمعی از اصولگرایان مخالف توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، روبروی مجلس شورای اسلامی ایران در خیابان بهارستان تهران تحصن کرده‌اند. در این تحصن برخی از شخصیت‌های اصولگرا همچون حسین شریعتمداری نماینده علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در روزنامه کیهان و حمید رسایی نماینده اصولگرای مجلس، حضور یافته و سخنرانی کردند.

البته فرماندار تهران این تحصن را، «غیر قانونی» دانسته است.