.
.
.

فرماندار تهران تحصن مخالفان توافق هسته‌‌ای با حضور نماینده خامنه‌ای را غیر قانونی دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندار تهران تحصن مخالفان توافق هسته‌ای مقابل مجلس شورای اسلامی ایران که در آن نمایندگان علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران هم حضور می‌یابند را «غیر قانونی» دانست.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) عیسی فرهادی، فرماندار تهران جمعه ۲ اکتبر، گفت که «از چهار شب پیش تعداد معدودی از افراد خارج از شهرستان تهران با برپایی چادر و نصب بنر در اطراف مجلس اجتماع کرده‌اند.»

او افزود که در این مدت به صورت مسالمت‌آمیز از این افراد خواسته شده است تا محل را ترک کنند.

فرماندار تهران این تحصن را غیر قانونی دانست و تاکید کرد: «فرامداری تهران ملزم به اعمال قانون برابر اجتماع کنندگان خواهد بود.»
آقای فرهادی اضافه کرد: «تعدادی از نمایندگان مجلس نیز در این اجتماع حضور پیدا کردند که برخلاف انتظار بایستی با تاکید بر قانون نسبت به پراکنده شدن این اجتماع کنندگان اقدام می‌کردند ولی متاسفانه با ایراد سخنرانی بر ماندگاری و ادامه اجتماع تاکید کردند».

از روز دوشنبه ۲۸ سپتامبر، تحصنی مقابل مجلس شورای اسلامی ایران در میدان بهارستان با عنوان «غیرت، رد برجام» برگزار شده است.

هدف این تحصن مخالفت با توافق هسته‌ای اخیر میان ایران و گروه ۱+۵ و معترضان همچنین سایتی با نام «سایت مرجع جامع حراست از

دستاوردهای هسته‌ای» برای پوشش اخبار تحصن خود پایه‌گذاری کرده‌اند.

از ابتدای حصول توافق هسته‌ای در ژوئیه گذشته، شماری از اصولگرایان با آن مخالفت کرده‌اند. تاکنون تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله حمید رسایی، مهدی کوچک‌زاده، جواد کریمی قدوسی، عبدالرضا مصری و حسن کامران در جمع تحصن کنندگان حاضر شده و سخنرانی، یا با آنان گفت‌و‌گو کرده‌اند.

حسین شریعتمداری نماینده رهبر جمهوری اسلامی در روزنامه کیهان نیز روز جمعه در جمع این تحصن کنندگان ابراز امیدواری کرد که مجلس توافق اتمی وین را «یکجا رد کند.»

روز سه شنبه ۱۴ ژوئیه ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، به توافقی دست یافتند که طی آن، تهران بخشی از فعالیت های هسته‌ای خود را به حال تعلیق در می آورد. درمقابل بخشی از تحریم های اعمال شده علیه ایران لغو می شود.