.
.
.

آتش سوزی در ساختمان وزارت کشور ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سالن سخنرانی ها در وزرات کشور ایران، روز شنبه سوم سپتامبر، طعمه حریق شد. سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفته که در این حادثه سه نفر از نجاتگران آسیب دیده اند.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: با تلاش دو ساعته آتش نشانان شعله های آتش در تالار وزارت کشور مهار شده است.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جزئیات عملیات مهار شعله ها در این حادثه گسترده آتش سوزی گفت: با اعلام خبر وقوع آتش سوزی در ساعت ۶:۴۰ صبح امروز، ۵ ایستگاه آتش نشانی به همراه ۲ دستگاه نردبان هیدرولیک و ماشین های آبرسان به محل حادثه اعزام شدند.

ملکی با اعلام اینکه شعله های آتش طبقه همکف تالار بزرگ وزارت کشور را کاملاً درگیر کرده و به طبقات فوقانی نیز سرایت کرده بود افزود: نیروهای امدادی و نجات گران آتش نشانی بلافاصله با محاصره شعله های آتش موفق شدند در کمتر از ۲ ساعت شعله های آتش را کنترل کرده و آتش سوزی را به صورت کامل مهار کنند.

او افزود که در جریان مهار شعله ها، ۳ نفر از نجاتگران دچار سوختگی و دودگرفتگی شدند که به صورت سرپایی و در محل حادثه درمان شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اعلام اینکه علت بروز این حادثه در دست بررسی است، افزود: بلافاصله پس از مهار شعله های آتش کارشناسان علت یاب سازمان در محل حادثه حاضر شدند و تحقیقات درباره علت وقوع این حادثه را در دستور کار خود قرار دادند.