.
.
.

سایت نزدیک به مصباح یزدی: ظریف مردم ایران را «خر» فرض کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مدیر مسئول سایت صراط نیوز نزدیک به محمد تقی مصباح یزدی روحانی تندروی ایرانی، در یادداشتی در این سایت، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را متهم کرده که مردم این کشور را «خر» فرض کرده است.

این یادداشت که با عنوان «آیا ظریف مردم را خر فرض کرده است؟» منتشر شده، از دست دادن اخیر وزیر امور خارجه ایران با باراک اوباما رئیس جمهوری ایران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک، انتقاد کرده است.

در این یادداشت آمده است: «نکته‌ای که در ابتدا مضحک و سپس تاسف بار به نظر می‌رسد، تلاش رسمی و غیر رسمی منصوبان و جیره خوران دولت راستگویان برای نشان دادن چهره حق به جانب و کاملا سهوی و «اتفاقی» بودن این «هم دستی» است.»

مقام‌های وزارت امور خارجه ایران، دست دادن ظریف با اوباما را «اتفاقی» اعلام کرده‌اند که در پی برخورد اتفاقی در راهرورهای سازمان ملل متحد روی داده است.

به نوشته سایت صراط نیوز « صرف نظر از تناقض آشکار اطلاعات دو طرف در محل این دیدار «اتفاقی» - که واقعه جدیدی نیست و همچون جزئیات برجام طرفین اخبار متضادی را منتشر می‌کنند - باید به این نکته مهم تاکید داشت که آیا ژنرال‌های سیاست خارجی و کارکشته‌های این ميدان، کوچک‌ترین احتمالی را برای چنین رویارویی نمی‌دادند که عکس العمل درخور جمهوری اسلامی ایران از خود نشان دهند؟»

اشاره این سایت به تفاوت اطلاعاتی است که ایران و آمریکا درباره توافق هسته‌ای اخیر منتشر می‌کنند.

این سایت اصولگرا نوشته است: «به هر حال خوب یا بد باید پذیرفت که دستان «ظریف» در دستان «اوباما» جای گرفته است اما‌ای کاش مسئولین محترم دولت تدبیر و امید به جای فرافکنی و ساده انگاشتن مردم به صورت شفاف و با جسارت کامل از این دیدار «اتفاقی» سخن به میان می‌آوردند و جزئیات را برای هموطنانشان بیان می‌کردند. ای کاش رئیس جمهور محترم و وزیر امور خارجه انقلابی سرشان را بالا بگیرند و رخ در رخ ایرانی‌ها با قاطعیت از این «اتفاق» گفته و مردم را «خر» فرض نکنند.»

نویسنده یادداشت تاکید کرده است: «باید از همه ملت عذرخواهی کنند. نه برای این دیدار اتفاقی و نه برای مواضع منفعلانه‌ای که ماههاست شاهد آنیم، بلکه برای این توضیحات کودکانه و ابله فرض کردن ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی. باید عذرخواهی کنند، نه از مصافحه و نه از احوالپرسی اوباما و ظریف بلکه از این شیوه ماست مالی!»