.
.
.

نماینده مجلس ایران: ظریف غلط زیادی کرده با اوباما دست داده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

واکنش‌های اصولگرایان ایران به دست دادن محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه این کشور با باراک اوباما رئیس جهوری آمریکا همچنان ادامه دارد تا جایی که برخی از نمایندگان، از توهین به ظریف خودداری نکردند.

به گزارش سایت اصولگرای انتخاب، در ابتدای جلسه علنی صبح چهارشنبه 30 سپتامبر مجلس شورای ایران برخی از نمایندگان تقاضای بیان تذکر نسبت به دست دادن محمدجواد ظریف با رئیس‌جمهور آمریکا را داشتند.

بهرام بیرانوند نماینده بروجرد در مجلس که خواهان بیان تذکری در این زمینه بود با مخالفت هیئت رئیسه مجلس مواجه شد.

محمد حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس و رئیس جلسه به وی گفت که در پایان جلسه امروز می‌تواند تذکر خود را بیان کند. اما وی با صدای بلند در صحن علنی مجلس خطاب به هیئت رئیسه گفت: «اجازه دهید که تذکر خود را بیان کنم؛ این مطلب در شلوغی جلسه امروز گم می‌شود. اینها با اجازه چه کسی با اوباما دیدار کردند. دفعه قبل که با اوباما به صورت تلفنی صحبت کردند و این دفعه نیز معلوم نیست ظریف با اجازه چه کسی به بغل اوباما رفته است.»

بیراوند در ادامه اظهاراتی توهین آمیز خطاب به ظریف بیان آورد که با واکنش ابوترابی مواجه شد.

بیرواند گفت: «آقای ظریف غلط زیادی کرده که به عنوان وزیر خارجه چنین کاری کرده و دلش خواسته با رئیس جمهور آمریکا دست بدهد!»

وی افزود: «آقای ظریف اگر به عنوان یک شخص، عطش روبوسی با اوباما را دارد، استعفا کرده و در خانه آنها بساط کند!»

وی با لحن اهانت آمیزی ادامه داد: «آمریکا قصد ریشه کنی ملت ایران را دارد، به اندازه یک جوجه خروس غیرت داشته باشید! ملت غیور ایران این رفتارها را نمی پسندند.»

نائب رئیس مجلس پس از شنیدن سخنان بیراوند، میکروفن وی را قطع کرده و خواستار رعایت شان وزیر خارجه ایران شد.

پیش از این نمایندگان مجلس ایران تهدید کرده بودند در صورت تایید خبر دست دادن ظریف و اوباما، ساکت نخواهند نشست.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران نیز صبح چهارشنبه در جمع بسیجیان بدون بردن نام ظریف گفت کسی که با اوباما دست می‌دهد و زمینه را برای ورود آمریکا باز می‌کند جاسوس است.