.
.
.

تظاهرات ایرانیان مقیم آمریکا علیه حضور روحانی در سازمان ملل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هزاران نفر از ایرانیان مقیم آمریکا روز دوشنبه در اعتراض به حضور حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در مقابل ساختمان سازمان ملل متحد در نیویورک تظاهرات کردند.

تظاهر کنندگان شعارهایی از قبیل نه به روحانی، روحانی را از سازمان ملل اخراج کنید سر دادند.

در این تظاهرات علاوه بر هزاران ایرانی مخالف رژیم جمهوری اسلامی که از طیف های مختلف اپوزیسیون تشکیل شده اند، شمار زیادی از آمریکایی ها عرب تبار که مخالف سیاست ایران در منطقه و شماری از سوری ها نیز حضور داشتند.

این تظاهرات که در مقابل مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد، در اعتراض به شرکت روحانی در مجمع عمومی برپا شده بود. تظاهر کنندگان در اعتراض بزرگ خود خواستار تغییر رژیم در ایران شدند.

یکی از تظاهر کنندگان در پاسخ به گزارشگر العربیه که نظر وی را در باره روحانی جویا شد، گفت:«روحانی از زمانی که به قدرت رسید تاکنون بیش از 2000 نفر را اعدام کرده است. او نماینده تمامی دستگاه های دیکتاتوری مانند خمینی و احمدی‌نژاد است، ما می‌خواهیم رژیم ایران را تغییر دهیم، از جهان می‌خواهیم که برای تغییر این رژیم به مردم ایران کمک کند».
در این تظاهرات تعدادی از شخصیتهای آمریکایی نیز در محکومیت وخامت حقوق‌بشر در ایران، موج اعدام ها، سرکوب اقلیتها و دخالت رژیم جمهوری اسلامی ایران در امور کشورهای منطقه سخنرانی کردند.

بیل ریچاردسون وزیر پیشین انرژی آمریکا طی سخنانی کوتاه در حضور تظاهر گنندگان گفت: «پیام اصلی این است، با وجود توافق اتمی میان آمریکا و رژیم ایران من به‌شدت نگران دخالتهای رژیم در کشورهای خاورمیانه هستم. این رژیم از تروریسم جهانی حمایت می‌کند».

تظاهر کنندگان از جامعه جهانی خواستند تا زمانی که رژیم ایران الزامات قانونی و وظایف اعمال شده توسط جامعه جهانی را انجام نداده تحریم ها از روی آن برداشته نشود.»