فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جزئیات بیشتری در باره خودسوزی شهروند عرب اهوازی در رامشیر

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  امید راشدی امیری شهروند 36 ساله عرب اهوازی در اعتراض به اخراج وی از شهرداری، اقدام به خودسوزی کرد و جان سپرد.

  به گزارش منابع هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امید راشدی امیری، متأهل و داری چند فرزند، روز چهارشنبه 23 سپتامبر راس ساعت 2:30 ظهر در داخل ساختمان اتحادیه أصناف شهر «رامشیر» پس از یک درگیری لفظی با مسئولان شهرداری اقدام به خودسوزی کرد که در نتیجه پس از انتقال به بیمارستان طالقانی اهواز به دلیل سوختگی شدید جان باخت.

  جزئیات بیشتری در باره علت خودسوزی

  اميد راشدی اهل رامشير، داری دو فرزند و فارغ التحصیل با مدرک فوق ليسانس در رشته حسابداری و امور مالی از دانشگاه آزاد امیدیه است.

  به گزارش فعالان حقوق بشری اهوازی، راشدی رئيس امور اداری اتحاديه أصناف در رامشير بود كه بعد از اعتراض به فسادهای مالی رئیس اداره « مرتضى جمالی پور» نزد مدير اتحاديه، سازمان بازرسی و نماينده مجلس بهمئی رفته و موضوع را با آنان در ميان گذاشته كه مسولين استان بجای اخراج مرتضى جمالی او را به « مديريت» اتحاديه ارتقاء داده و جمالی بعد از آمدن در پست جديد « اميد راشدی » را اخراج مي كند.

  اميد راشدی بعد از مأيوس شدن از عكس العمل مسؤولين يك گالن بنزيل را با خود برده و خود را در اعتراض به این تبعیض فاحش و زدوبندهای اداری خود را در مقابل دفتر مسئول در ساختمان اتحاديه به‌ آتش می كشد.

  در اثر اين حادثه اميد راشدی در اثر سوختگی شديد روز پنج شنبه در بيمارستان طالقانی درگذشت.

  پیش از این در سال جاری یونس عساکره اهل «خرمشهر» نیز در اعتراض به تخریب دکه میوه فروشی اش در مقابل ساختمان شهرداری خودسوزی کرد و جان خود را از دست داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران