فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دفتر کار همسر نسرین ستوده با حکم دادستانی تهران پلمپ شد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  دفتر کار رضا خندان روزنامه نگار و همسر نسرین ستوده وکیل مدافع ایرانی به دستور دادستانی تهران پلمپ شد.

  رضا خندان در صفحه فیس بوک خود نوشته است: «دفتر کار من و همه افرادی که در ساختمان ما بودند امروز با حکم دادستانی پلمپ شد.»

  به نوشته آقای خندان «پلمپ در ساعتی اتفاق افتاد که من در دفترکارم نبودم. من و نسرین جهت پیگیری مزاحمت و تهدیدهای تلفنی که ۳ ماه بود درگیر آن بودیم به دادسرای قدس و کلانتری رفته بودیم.»

  بنا بر این یادداشت: «علاوه بر دفتر کار من، دفتر کار تمامی افرادی که در ساختمان بودند نیز بدون دلیل پلمپ شده است. دفتر شرکت تولید فیلم که پروانهٔ رسمی کار داشته و متولی ساختمان است، پلمپ شده است.»

  رضا خندان افزوده است: «۳روز پیش افرادی از سوی پلیس امنیت به ساختمان هجوم برده، تمامی افراد حاضر در ساختمان از جمله ارباب رجوع‌ها را به همراه کامپیوترهای موجود در ساختمان با خود برده بودند. ۱۰ نفر پرسنل و ارباب رجوع را تا پاسی از شب بدون کوچک‌ترین توضیح و تفهیم اتهامی در پلیس امنیت و مراکز دیگر نگهداری می‌کنند.»

  این یادداشت ادامه داده است: «پلیس امنیت به یکی از دوستان گفته است که ما خودمان نیز از این شیوه و برخورد که به ما ابلاغ شده است گیج شده‌ایم.»

  بنا بر نوشته فیس بوکی رضا خندان: «این لحظه به هیچکدام از شاغلین ساختمان احضاریه‌ای داده نشده است. و دلیل و مدرکی که منجر به پلمپ شده باشد نیز ارائه نشده است.»

  نسرین ستوده پیش‌تر در سال ۲۰۱۰، به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری، به شش سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شده بود، وی از اوت ۲۰۱۰ تا سپتامیر ۲۰۱۳ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی»، در زندان اوین به سر برد و پس از آزادی، بنابر دستور دادگاه انتظامی وکلا، مجوز وکالت وی از سپتامبر ۲۰۱۴، به مدت ۳ سال، باطل شد.

  نسرین ستوده لنگرودی (زاده ۱۹۶۳) حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال اجتماعی است. او عضو کانون مدافعان حقوق بشر، کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز علیه زنان و انجمن حمایت از کودکان بوده و وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودکان قربانیِ کودک آزاری و کودکان در معرض اعدام را برعهده داشته‌است. خانم ستوده در سال ۲۰۰۹ برنده جایزه حقوق بشر «سازمان حقوق بشر بین‌الملل» شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران