فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جانشین نماینده خامنه‌ای: سپاه برای صیانت از انقلاب فعالیت اقتصادی می‌کند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  عبدالله حاجی صادقی٬ جانشین نماینده علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران گفته است که این نهاد نظامی با هدف «صیانت» از انقلاب وارد فعالیت‌های اقتصادی شده است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، حاجی صادقی افزوده است: «سپاه اگر به حوزه اقتصادی نیز ورود کند در راستای منفعت شخصی و یا اقتصادی نیست٬ بلکه سبب صیانت از انقلاب این ورود را انجام می‌دهد.»

  به گفته این مقام نظامی ایران «دولتمردان باید این نگاه را داشته باشند که سپاه رقیب وزارتخانه‌ها نیست و اگر به حوزه‌ای هم ورود کند هدف آن تحکیم جایگاه دولت اسلامی است.»

  حاجی صادقی اضافه کرد استه استفاده دولت از ظرفیت بسیج و سپاه در حوزه‌های اقتصادی منوط به میزان علاقه‌مندی خود دولت است.

  جانشنین نماینده رهبر ایران در سپاه افزوده است که این نهاد نظامی نه قصد دارد نامزد انتخابات شود نه اینکه دولت را در دست بگیرد.

  هفته گذشته نیز حسن فیروز‌آبادی٬ رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفته بود نیرو‌های نظامی به درخواست علی خامنه‌ای وارد فعالیت‌های اقتصادی شده‌اند.

  علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران بارها از فعالیت اقتصادی و سیاسی سپاه حمایت کرده است.

  اما حسن روحانی رئیس جمهوری ایران سال گذشته در سخنانی در «همایش ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد» بدون نام بردن از سپاه پاسداران، آن را متهم به فساد کرد و گفت: «با تجمیع قدرت در یک نهاد فساد ایجاد می‌شود؛ اگر تفنگ، پول، قدرت، روزنامه، سایت و تبلیغات در یک جا جمع شد حتما فساد است؛ دنیا عقلش رسیده که قدرت‌ها را تفكیك کرده است.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران