فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اولین قرارداد احداث کارخانه دارو سازی در ایران پس از توافق هسته‌ای

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  نخستین قرارداد ساخت کارخانه دارویی پس از توافق هسته‌ای در تهران، سه شنبه ۲۲ سپتامبر با حضور وزیر بهداشت ایران و مدیران شرکت دانمارکی، در ساختمان وزارت بهداشت امضا شد.

  به گزارش خبرنگار مهر، شرکت دانمارکی «نوو نوردیسک» با سرمایه گذاری مستقیم ۷۰ میلیون یورویی برای تولید داوری نسل جدید انسولین در ایران، کارخانه احداث می کند.

  سید حسن هاشمی وزیر بهداشت ایران، گفته است که این قرارداد در زمینه ساخت داروی دیابت است.

  وی معتقد است که این دارو از استاندارد جهانی بالایی برخوردار است و آن طور که شرکت دانمارکی گفته است ساخت کارخانه تولید دارو در کشور ما در منطقه بی نظیر خواهد بود.

  بر اساس تفاهم نامه ساخت این کارخانه که با هدف تولید داروهای بیماران دیابتی با تکنولوژی بالا منعقد شده است قرار است تا پایان سال جاری کار اجرایی احداث ساختمان آن آغاز شود. پیش‌بینی شده است که روند اجرایی ساخت این کارخانه ۵ سال به طول بیانجامد.

  براساس این تفاهم‌نامه قرار است اکثریت نیروی انسانی این کارخانه را جوانان ایرانی تشکیل دهند که براساس پیش‌بینی شرک امکان اشتغال زایی مستقیم ۱۶۰ نفر فراهم است.

  توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، روز ۱۴ ژوئیه منعقد شد. برپایه این توافق در برابر محدود شدن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور به حال تعلیق در می‌آید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران