فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هماهنگی ایران و روسیه برای حمایت از نظام اسد در سوریه

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» نوشته است که ایران و روسیه اقدامات خود در خاک سوریه در راستای حفظ رژیم بشار اسد را هماهنگ می کنند.

  به نوشته «وال استریت ژورنال»، اقدامات مشترک و هماهنگ دو کشور در سوریه موانعی برای تحقق اهداف دیپلماتیک آمریکا در منطقه به وجود می‌آورد.

  برپایه این گزارش این روزنامه آمریکایی، دیپلمات‌ها، ژنرال‌ها و نظریه پردازان نظامی روسیه و ایران چند بار در مسکو دیدار و مذاکره کرده و در جریان این دیدار‌ها امکان دفاع از اسد و همچنین استقرار نظامیان روسیه در خاک سوریه را مورد بحث قرار داده‌اند.

  بنا بر این گزارش، استان لاذقیه محل اصلی برای هماهنگی اقدامات روسیه و ایران بوده است. استان لاذقیه تحت کنترل اسد قرار دارد و نیروهای مخالف رژیم اسد تلاش می‌کنند لاذقیه را از دمشق جدا کنند.

  اخیرا گزارش‌هایی از افزایش شمار نظامیان روسیه در سوریه منتشر شده است. پیشتر مسئولان آمریکایی گفته بودند ایالات متحده تعدادی هلیکوپتر روسی را در یکی از فرودگاه‌های سوریه رصد کرده‌است.

  گزارش‌های پیشین مقام‌های آمریکایی از ارسال حدود ۲۰۰ تن از نیروهای زمینی و تعدادی تانک و توپخانه به فرودگاه نظامی نزدیک شهر لاذقیه سوریه از سوی روسیه حکایت داشت.

  لاذقیه شهری ساحلی است که پایگاه اصلی خاندان بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به شمار می‌آید.

  وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)‌می‌گوید که اقدام روسیه در ارسال مهمات و نیرو نشان از آن دارد که می‌خواهد یک پایگاه عملیات هوایی در سوریه برپا کند. این در حالی است که ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا مواضع شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را بمباران می‌کند.

  مسکو می‌گوید دشمن اصلی داعش است و قصد دارد به دولت سوریه برای جنگ با این گروه کمک کند.

  روسیه از نظام اسد حمایت می‌کند در حالی که ایالات متحده می‌گوید ادامه حضور اسد در قدرت باعث تشدید جنگ داخلی در سوریه می‌شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران