.
.
.

سپاه پاسداران داشتن سازمان اطلاعات موازی و رسانه را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران داشتن نهادهای اطلاعاتی موازی و رسانه‌های وابسته به خود را تایید کرد.

به گزارش سایت «خبرآنلاین» سرتیپ حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، شامگاه سه شنبه ۱۵ سپتامبر مهمان برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر بود.

بنا بر این گزارش، سلامی در پاسخ به سوالی درباره وجود فعالیت‌های اطلاعاتی موازی با نهادهای اطلاعاتی گفت: «تمامی دستگاه‌های نظامی در سراسر جهان، از سیستم‌های اطلاعاتی برخوردارند. برای اینکه باید بدانند چطور با حملات برخورد کنند و باید پیش از آن آماده باشند. سپاه دارای ماموریت‌های امنیتی و دفاعی گسترده بود و ما دارای شبکه‌های نیرومند اطلاعاتی در درون و بیرون هستیم.»

سوال دیگر این برنامه درباره نقش سپاه در سیاست داخلی بود که جانشین فرمانده کل سپاه ایران به تاکیدات پیاپی آیت الله خمینی بنیانگزار نظام و آیت الله خامنه‌ای رهبر این کشور در باره لزوم پرهیز سپاه از ورود به مسائل سیاسی سخن گفت و تاکید کرد: «اگر هم ورودی انجام می‌شود از بعد حراست از نظام است که مبادا تهدیدی علیه نظام صورت بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه سپاه یک حزب سیاسی نیست و از هیچ جریان سیاسی حمایت نمی‌کند، ادامه داد: سپاه ذیل هیچ جریان سیاسی عمل و مداخله نمی‌کند و هیچ جانبداری در فرآیند انتخابات نخواهد داشت. سپاه بصیرت سیاسی داشته و مسائل سیاسی را رصد می‌کند تا آن‌ها تبدیل به تهدید نشوند اما در انتخابات به هیچ عنوان دخالت نمی‌کند.»

مخالفان، سپاه پاسداران را متهم می‌کنند که در سرکوب خونین اعتراضات 2009 نقش محوری داشته است. اصلاح‌طلبان حاکمیت این کشور را متهم می‌کنند که در انتخابات ریاست جمهوری در آن تاریخ دست به تقلب سیستماتیک برای پیروز اعلام کردن احمدی نژاد زده است.

سلامی همچنین در پاسخ به اینکه آیا رسانه‌ای وابسته به سپاه هست، خاطر نشان کرد: «برخی رسانه‌ها منعکس کننده بخشی از دیدگاه‌های سپاه هستند و رسانه‌های امروز یکی از ابزارهای دقیق عملیات روانی هستند و نیروهای انقلابی باید رسانه داشته باشند و ما با زبان و قلم و سلاح خود می‌جنگیم.»

از برخی خبرگزاری‌های ایرانی به ویژه «فارس» و «تسنیم» به عنوان رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسدران یاد می‌شود.