.
.
.

تاکید ناطق نوری بر انجام تمام مراحل مذاکرات هسته‌ای زیر نظر خامنه‌ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی اکبر ناطق نوری، رییس دفتر بازرسی نهاد رهبری ایران شامگاه سه شنبه ۱۵ سپتامبر تاکید کرد که تمام مراحل مذاکرات هسته‌ای زیر نظر آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر این کشور انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) ناطق نوری در جلسه شورای اداری شهرستان مراغه با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای ایران و خبرگان رهبری در هفتم اسفند سال جاری، گفت: «مجلس فعلی از کفایت و درایت کافی برخوردار بوده و مقتدرانه در مسوولیت خود انجام وظیفه می‌کند.»

ناطق نوری با اشاره به تلاش‌های دولت و گروه مذاکره کننده هسته‌ای ایران «تحت تدابیر رهبری» گفت: «تمامی مراحل این مذاکرات از ابتدا تا برجام زیرنظر رهبری انجام شده است.»

وی گفت: «این مذاکرات به صورت یک معامله بوده به طوری که ایران در برابر امتیازهایی که داده، امتیازهایی را نیز گرفته است.»

توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، روز ۱۴ ژوئیه منعقد شد. برپایه این توافق در برابر محدود شدن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور به حال تعلیق در می‌آید.

رهبر ایران این توافق را تا کنون به طور علنی نه تایید کرده است و نه رد. او بر ضرورت بررسی توافق صورت گرفته از سوی نهادهای ذی‌صلاح تاکید کرده است. او همچنین غرب را تهدید کرده است که در صورت لغو نکردن تحریم‌ها و بسنده کردن به تعلیق آن‌ها، ایران هم فعالیت‌های هسته‌ای خود را تنها تعلیق خواهد کرد.