.
.
.

معاون روحانی:۷۰ هزار پروژه عمرانی نیمه کاره میراث دولت احمدی‌نژاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد شریعتمداری معاون اجرایی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران می‌گوید که از دوره محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری پیشین این کشور، ۷۰ هزار پروژه عمرانی نیمه‌کاره به جای مانده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، شریعتمداری سه شنبه ۱۵ سپتامبر، در مراسم افتتاح ۱۴۰ مدرسه بنیاد برکت گفت: «در شروع فعالیت‌های دولت با حجم عظیمی از پروژه‌های عمرانی روبه‌رو بودیم و ۷۰ هزار پروژه نیمه کاره داشتیم.»

بنا بر این گزارش، معاون اجرایی رئیس جمهوری ایران ادامه داده است: «برای تکمیل این پروژه‌های نیمه کاره بالغ بر ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز بود و باید دولت برای آن تدبیر می‌کرد. هنوز نیازهای فراوانی در کشور وجود دارد.»

معاون اجرایی حسن روحانی با بیان اینکه دولت سیاست جلب مشارکت نهادهای عمومی غیردولتی چون ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، تعاونی‌ها و... را در پیش گرفت، گفت: «تاکنون در ۲۲ سفر استانی رییس جمهور نیز برای توسعه از این سیاست بیشتر بهره گرفتیم.»

حجم بالایی از پروژه‌ها در دولت احمدی نژاد افتتاح شد که بسیاری از آن‌ها نیمه کاره باقی ماند. در این دولت بی سابقه‌ترین اختلاس‌ها در ایران شکل گرفت که پرونده‌های چند مورد از آن هم‌اکنون در دستگاه قضایی مطرح است.