.
.
.

نائب رئیس مجلس شورای ایران: "خدا به برکت اسرای ایرانی" به عراق بلا نازل نکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمدحسن ابوترابی‌فرد٬ نائب رئیس مجلس شورای ایران گفته که به برکت حضور اسرای ایرانی در عراق که در طول جنگ هشت ساله میان دو کشور به اسارت درآمده بودند «خدا به عراق بلا نازل» نمی‌کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، این نماینده پیش از ظهر جمعه در مراسم اختتامیه «سومین همایش سراسری آزادگان عملیات خیبر (موصل2)» که با عنوان «تداوم آزادگی» در حسینیه غدیر برگزار شد در حضور تعداد کثیری از اسرای پیشین جنگ عراق و ایران (1980-1988) سخنرانی کرد.

در ادبیات جمهوری اسلامی ایران اسیران این کشور که به دنبال مباله آنها با اسرای عراقی به کشور خود بازگشتند، «آزادگان» نامیده می‌شوند.

محمدحسن ابوترابی‌فرد در این مراسم گفته است که «به برکت حضور آزادگان (اسیران) باعث شد تا چند سال در عراق بلا نازل نشود.»

وی در ادامه سخنان خود افزوده: «یقین دارم خداوند به احترام آزادگان، بلا در عراق نازل نکرد و هنگامی بلا نازل شد که آخرین اسیر ما در عراق آزاد شد و سپس بلا بر صدام نازل گشت».

سقوط صدام توسط نیروهای امریکا

صدام حسین رئیس جمهوری پیشین عراق به دنبال متلاشی شدن دولت و ارتش این کشور در پی حملهٔ آمریکا و هم‌پیمانانش در تاریخ 20 مارس 2003 از قدرت بر کنار شد و پس از دستگیری و محاکمه در 30 دسامبر 2006 اعدام شد. دولت‌های متوالی که از زمان سقوط حزب بعث در این کشور به قدرت رسیدند همواره رابطه تنگاتنگی با تهران داشته‌اند.

این مقام ایرانی پیش‌تر نیز به نقل از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفته بود «پیش از دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای آنچه را که تا آن زمان در خصوص مسیح شنیده و خوانده بودم، در ایشان یافتم».