.
.
.

قاضی پرونده پسر هاشمی رفسنجانی ترفیع مقام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صادق لاریجانی رییس قوه قضائیه ایران طی حکمی که به نام «محمد موحدی آزاد» قاضی پرونده مهدی هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران صادر کرد، وی را به سمت دادستان انتظامی قضات منصوب کرد.

به گزارش سایت «سحام نیوز» نزدیک به مهدی کروبی از رهبران معترضان ایران «سلیم آبادی» با نام مستعار «محمد موحدی آزاد»، «موحدی نیا» و یا «قاضی موحد» شناخته شده است، کمتر از دو ماه پس از تایید حکم مهدی هاشمی، به سمت دادستان انتظامی قضات منصوب شد.

یک مقام آگاه در خصوص انتصاب «سلیم آبادی» به سمت دادستان انتظامی گفته است: «سلیم آبادی (قاضی موحد) به عنوان رئیس شعبه 20 دادگاه انقلاب تهران احکام بسیاری از فعالان سیاسی را با نظر مقامات امنیتی بدون هیچ تغییری تایید کرده است.»

سلیم آبادی علاوه بر این‌که چهره‌ای امنیتی محسوب می‌شود، دارای چندین سمت قضایی است و به طور همزمان سمت معاونت قضایی دادگستری استان تهران و دادستان دادگاه ویژه روحانیت را نیز اشغال کرده است.

این مقام آگاه افزود:« مقامات قوه قضائیه به «سلیم آبادی» (موحد) وعده داده بودند که در صورت تایید حکم ده سال حبس مهدی هاشمی، وی را به مقام بالاتری ارتقاء خواهند داد.»

در هفته‌های اخیر مهدی هاشمی برای تحمل محکومیت 10 سال حبس خود یکشنبه 9 اوت به زندان اوین رفت.

مهدی هاشمی حدود دو سال پیش پس از سه سال زندگی در بریتانیا به ایران بازگشته بود. او پس از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری سه سال گذشته ایران، این کشور را به مقصد بریتانیا ترک کرد. در آن زمان سفر او «ماموریتی» و به منظور سرکشی به واحدهای دانشگاه آزاد در آکسفورد عنوان شد.

مدتی پس از آغاز ناآرامی‌های پس از انتخابات، مقام‌های قضایی از تشکیل پرونده‌ای قضایی برای مهدی هاشمی به اتهام دست داشتن در ناآرامی‌ها سخن گفتند. 

سرانجام او پس از بازگشت به ایران، به همراه وکیلش، به دادسرای اوین مراجعه کرد که در پی آن بازداشت شد. او سرانجام پس از طی مراحل بازجویی، با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم