.
.
.

پلیس تهران: زنان «بد حجاب» ضمن توقیف خودروی‌شان به پلیس امنیت ارجاع داده می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس تهران، پایتخت ایران اعلام کرد که خودروهای زنانی که آن‌ها را «بد حجاب» نامیده، توقیف و آن‌ها نیز به پلیس امنیت و سپس دستگاه قضایی ارجاع خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، تیمور حسینی رئیس پلیس راهور تهران صبح چهارشنبه ۲ سپتامبر در کنفرانسی خبری در خصوص واکنش پلیس به «بدپوششی و کشف حجاب سرنشینان خودرو در معابر پایتخت» گفت: «از گذشته برخورد با بدپوششی و کشف حجاب و یا هرگونه اقدام هنجارشکنانه توسط سرنشینان خودروها در دستور کار پلیس بوده و پلیس در مواجهه با چنین مواردی اقدام به توقیف خودرو متخلفان می‌کند.

حسینی در پاسخ به این سوال که «آیا رانندگان متخلف به صورت نقدی نیز جریمه می‌شوند یا خیر»، گفت: «فعلا برای متخلفان جریمه نقدی در نظر گرفته نشده است و ماموران پلیس راهور پس از توقیف خودرو این متخلفان با ارجاع به پلیس امنیت و سپس دستگاه قضایی اقدام به توقیف خودرو می‌کنند.»

مساله برخورد با آن‌چه که مسئولان ایرانی آن را «بد حجابی» می‌نامند، از سال‌ها پیش از سوی فعالان ایرانی مورد اعتراض است. این فعالان به ویژه آن‌ها که در زمینه حقوق بشر و حقوق زنان فعالیت می‌کنند، نحوه پوشش را بخشی از «آزادی‌های شخصی» می‌دانند. اما مسئولان حکومتی این برخوردها را بخشی از وظیفه «امر به معروف و نهی از منکر» عنوان می‌کنند.