.
.
.

روزنامه‌های کویتی: اسلحه کشف شده از ایران به کویت قاچاق شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو روزنامه کویتی یکشنبه ۱۶ اوت نوشتند که محموله بزرگ اسلحه که هفته گذشته در کویت کشف و ضبط شد، از ایران به این کشور قاچاق شده است.

وزارت کشور کویت روز پنجشنبه اعلام کرد که یک هسته «تروریستی» متشکل از سه نفر را دستگیر کرده و مقادیر زیادی اسلحه، مواد منفجره و بمب را که در زیرزمین منزلی در نزدیکی مررز عراق جاسازی کرده بودند، کشف و ضبط کرده است.

پس از آن اعلام شد که این هسته وابسته به حزب‌الله لبنان است و سرکرده آن از ۱۶ سال پیش به عضویت این حزب درآمده بود.

روز پنجشنبه روزنامه کویتی الانباء نوشته بود که اسلحه کشف شده، به منظور استفاده از آن توسط این هسته وابسته به حزب‌الله، از راه مرز عراق وارد کویت شده است.

اما روزنامه‌های کویتی الرأی و القبس یکشنبه به نقل از منابعی که خواستند هویتشان فاش نشود، نوشتند که اسلحه از ایران و از راه دریا به کویت قاچاق شده است. این دو روزنامه به نقل از منابع خود نوشتند که اطلاعات جدید از اعتراف‌های دستگیرشدگان به دست ؛آمده است.
روزنامه القبس نوشته است که شمار افراد دستگیر شده در این پرونده، به ۱۳ تن افزایش پیدا کرده است.

روزنامه الرأی نیز نوشته است که متهمان فاش کردند «یک خط مستقیم ایرانی برای وارد کردن اسلحه به کویت از راه دریا وجود دارد.»

اما روزنامه‌ای دیگر که «الجریده» نام دارد، نوشته است که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران شماری از اعضای این هسته را یک سال پیش در کنار شهروندانی از سعودی و بحرین، برای استفاده از اسلحه و مواد منفجره در جزیره‌ای در دریای سرخ آموزش داده است.

این روزنامه افزوده است که افراد تحت آموزش از طریق بندری در شمال یمن که تحت تصرف حوثی‌ها است، به این جزیره رفته بودند.