.
.
.

سفارت بریتانیا در تهران به زودی بازگشایی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اریک ریکنالد لوبوک نماینده پارلمان بریتانیا ضمن استقبال از توافق هسته‌ای ایران و جامعه جهانی گفت که این توافق راه را برای گسترش روابط تهران - لندن و بازگشایی سفارتخانه‌های دو کشور در آینده نزدیک باز کرده است.

«اریک ریکنالد لوبوک» ملقب به لرد «اووبری» عضو ارشد مجلس اعیان بریتانیا در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی ایران پیش‌بینی کرد که ظرف چند ماه آینده بازگشایی سفارت خانه انگلیس در تهران که روند آن شروع شده است، تحقق یابد.

وی گفت: «بازگشایی سفارت بریتانیا در تهران برای اساس تشریفات خاصی در حال انجام است . در این زمینه برخی مشکلات فنی وجود دارد که امیدواریم ظرف چند ماه آینده برطرف شوند.»

این نماینده 86 ساله پارلمان انگلیس بیان داشت: «آن( بازگشایی سفارت) برنامه ریزی شده است و اتفاق خواهد افتاد و سبب نزدیک‌تر شدن و روابط میان لندن و تهران خواهد شد.»

وی افزود: «با بازگشایی سفارت شاهد گسترش تماس‌های رسمی و نیز افزایش قابل توجه سفر گردشگران انگلیسی به ایران خواهیم بود.»

نوامبر 2011 تعدادی از بسیجیان به سفارت بریتانیا در تهران یورش بردند و پرچم این کشور را به پایین کشیدند و مداراک داخل ساختمان را با خود بردند.

یک روز پس از این حادثه وزارت خارجه بریتانیا از کارمندان سفارت ایران در لندن خواست ظرف 48 ساعت خاک کشور را ترک کنند و درب سفارت را ببندند.