.
.
.

دولت ایران دستور افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران در نامه‌ای به مدیران شرکت‌های بهره بردار نفت و گاز، امور بین‌الملل شرکت نفت و شرکت پایانه‌های نفتی این کشور دستور افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید و صادرات روزانه نفت را صادر کرد.

این دستور چند هفته پس از دستیابی ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ به توافق هسته‌ای صادر می‌شود. بنا بر این توافق قرار است در برابر محدودیت فعالیت‌های اتمی ایران، عمده تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور لغو شود. تحریم صنعت نفت ایران از جمله این تحریم‌ها است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیژن نامدار زنگنه با صدور دستوراتی به مدیران عامل شرکت‌های بهره بردار نفت و گاز، مدیریت امور بین‌الملل شرکت نفت و شرکت پایانه‌های نفتی خواستار افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید و صادرات روزانه نفت ایران شده است.

بیژن عالی پور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ایران به عنوان بزرگترین شرکت بهره بردار نفتی این کشور با بیان اینکه هم اکنون تمام برنامه‌های لازم برای افزایش تولید نفت و گاز در مناطق نفت‌خیز جنوب تدوین شده است، گفت: «عملیات بازگشت به سقف پیش از تحریم در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.»

این عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت ایران، حدود ۸۳ درصد نفت و ۱۶ درصد گاز کشور را تامین می کند، اظهار داشت: «با توجه به توافق انجام شده و لغو تحریم‌ها و همچنین فراهم شدن زمینه صادرات بیشتر نفت، آمادگی داریم در مدت ۳ روز توان تولید نفت خام را به میزان حداکثری که مورد نظر وزیر نفت است، افزایش دهیم.»