.
.
.

یک نمايش به دليل "پوشش بازيگران زن" متوقف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نمایش «پینوکیا» که از 15 مرداد اجرایش در سالن تئاتر "ناظرزاده" ایرانشهر آغاز شده بود پس از سه روز اجرا به دلیل آنچه كه پوشش نامناسب بازيگران زن و رعایت نکردن برخی شئونات در اجرا عنوان شده متوقف شد.

نمایش «پینوکیا» که متن آن را استفانو بنینی نوشته و کارگردانش شهره سلطانی است، از سوى شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی، توقیف شده وعلت آن را " پوشش بازیگران زن و برخی از دیالوگ‌ها "دانسته است.

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، پس از توقف اجرای نمایش «پائیز» به کارگردانی نادر برهانی مرند، برای دومین بار در چند ماه گذشته یکی دیگر از نمایش‌های تماشاخانه ایرانشهر توقیف شده است.

براساس این گزارش، شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی به دلیل عدم رعایت موازین در پوشش بازیگران و همچنین برخی دیالوگ‌های نامناسب در طی چند روز اخیر بارها به سازندگان نمایش «پینوکیا» تذکر داده بود که با عدم توجه از سوی مسولان سالن و همچنین اعضای گروه مواجه شده بود و در نهایت به دلیل تکرار تخلفات اجرای نمایش لغو شد. و از سر گیری مجدد اجرا منوط به رفع اصلاحات اعلام شده خواهد بود.

مهدی شفیعی مدیر اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران درباره وضعیت این نمایش گفته: «اجرای نمایش پینوکیا متوقف شده و تا زمانی که اصلاحات پوشش و گریم انجام نشود اجرای این نمایش متوقف خواهد بود.»

مراسم افتتاحیه این نمایش با حضور عباس جوانمرد کارگردان پیشکسوت تئاتر ایران برگزار شد. این نمایش قرار بود بیش از 30 اجرا در تماشاخانه ایرانشهر داشته باشد.

مهدی شفیعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی درباره رعایت نکردن برخی شئونات در اجرای«پینوکیا» هم گفته: «پوشش و گریم بازیگران نمایش پینوکیا پس از بازبینی شورای نظارت تغییر کرده و در این باره خلاف مقررات شورای ارزشیابی عمل شده است.»

نمایش