.
.
.

رسيدگى به 800 پرونده فساد مالى مديران ارشد دولت احمدی‌نژاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری ايران اعلام كرد كه در یک سال اخیر حدود 800 پرونده مربوط به تخلفات مدیران کلان دولت احمدى‌نژاد، شامل پرونده‌هاى فساد مالى از سوى سازمان بازرسی كل كشور واصل شده است.

محمد اشرفی اصفهانی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: ما موارد را از لحاظ اداری بررسی می‌کنیم و احتمال دارد برخی از این افراد مشکلات مالی و اخلاقی داشته باشند که آنها را قوه قضائیه بررسی می‌کند".

وى افزود: "این پرونده‌ها مربوط به مدیران ارشد از سطح مدیرکل تا معاونان رئیس‌جمهوری هستند که ما 200 مورد را بررسی کرده‌ایم و 60 درصد پرونده ها برائت داده شده است".

اشرفی اصفهانی افزود: "برای برخی از این مدیران توبیخ با درج در پرونده یا بدون درج در پرونده لحاظ شده است و دیگر برخی از اینها نمی‌توانند مسئولیت‌های کلان بگیرند".

وی گفت: "ما نتیجه بررسی‌های خود را به سازمان بازرسی کل کشور اعلام می‌کنیم و برخورد با آنهاست."

گفتنى است كه در پى گشودن پرونده‌هاى اختلاس و فسادهای اقتصادی دولت احمدی نژاد ، توسط دولت روحانى، تعداد زیادی از مدیران ارشد و معاونان وى از جمله رحيمى معاون اول سابق رئيس جمهور و حميد بقايى معاون اجرایی رئیس‌جمهور سابق و تعداد ديگرى از مسؤولين سابق دولت‌هاى نهم و دهم در گوشه و کنار ایران به اتهامات اختلاس، زمین‌خواری و فسادهای متعدد اقتصادی بازداشت و يا زندانی شده‌اند.