.
.
.

تجمع اعتراضی شاگردان یک استاد حوزه مقابل دفتر خامنه‌ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جمعی از شاگردان آیت الله نکونام در اعتراض به ادامه بازداشت این استاد حوزه عملیه قم در مقابل دفتر آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران تجمع کردند.

به گزارش سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی از رهبران معترضان ایران، در پی هفت ماه بازداشت آیت الله نکونام و بی نتیجه ماندن پیگیری ها از دادگاه ویژه روحانیت، صبح دوشنبه 3 اوت، جمعی از شاگردان وی در مقابل بیت رهبری تحصن کردند و خواستار جلوگیری آیت الله خامنه ای از ادامه بازداشت این استاد حوزه علمیه شدند.

این طلاب حوزه تاکید دارند که دادگاه ویژه روحانیت در برخورد با استادشان «به شکلی ناسالم و غیرقانونی عمل کرده» است.

این استاد حوزه علمیه قم سال گذشته به شدت از کسانی که به خاطر آشنا نبودن با ابزارهای جدید می گویند اینترنت و فیس بوک حرام است، انتقاد کرده و گفته بود: «من به طلبه هایم گفتم بر شما واجب است که فرش زیرپایتان را بفروشید و بروید لپ تاپ یا تبلت بخرید. گفتم اگر نتوانید برای یک میلیارد حرف بزنید مفت نمی ارزید. مسلمان کسی است که متمدن باشد متدین باشد، نه اینکه خرفت باشد.»

او چند روز پس از انتشار سخنان منتسب به آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعیان در قم علیه اینترنت پرسرعت، از پایین بودن سرعت اینترنت در کشور انتقاد کرد و گفت: «ما با اینکه این همه حلق اینترنت را فشار داده ایم و سرعت اینترنتمان در حد گاری است، بچه های مدرسه نرفته ما همه با اینترنت و کامپیوتر کار می کنند. من می گویم ما به جای حلزون شدن، سوار این قطار جهانی شویم. اینترنت یک قدرت است. خر مفت است، بپرید روی آن و بروید. بلد نیستید سوار شوید، بروید دنبال کارتان. اما این آقا نمی تواند از این سیستم، از این اینترنت، از این فیسبوک استفاده کند؛ می گوید همه اش حرام است.»

چند روز پس از این اظهار نظر او توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. اما در زندان دچار حمله مغزی و روانه بیمارستان شد و ناگاه خبر آزادی او رسید. اما این آزادی دیرنپایید و آیت الله نکونام فروردین سال جاری دوباره بازداشت شد.

خبرها حاکی از آن است که آیت الله نکونام از وضعیت جسمانی خوبی در زندان به سر نمی برد.