.
.
.

عرضه بازی اینترنتی «عرب زنی» در یک سایت ایرانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سایت های مختلفی به طور روزانه بازی های مختلفی برای سرگرمی ارائه می دهند. بازی های اینترنتی امروزه به بخشی جدا ناشدنی از کامپیوترها و تلفن های همراه تبدیل شده است؛ بازی هایی که همراستا با پیشرفت الکترونیکی عرضه می شود؛ پیشرفتی که بشریت را به سمت جهانی با نژاد پرستی و تعصب کمتر و نزدیکی بیشتر فرهنگ ها و تمدن ها رهنمون می کند.

اما بر خلاف این مسیر، یک سایت ایرانی ویژه فروش بازی های اینترنتی، اقدام به بارگذاری یک بازی با نام نژاد پرستانه «عرب زنی» کرده است. در این سایت این بازی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

جالب این که سایت «ساجو» در «مرکز سازماندهی پایگاه های اینترنتی» وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.

سایت «ساجو» به عنوان سایتی فعال برپایه «قوانین جمهوری اسلامی» کار می کند و تاکید می کند که هر نوشته و نظر «مخالف قوانین اسلامی» را حذف خواهد کرد.

زیر عنوان بازی ارائه شده، نوشته شده است «عربی را مورد ضرب و شتم قرار دهید.»

با وجود این که نام رسمی بازی نشان می دهد که علیه عرب ها بدون هیچ تبعیضی است، اما برای جلوگیری از خشم عرب های اهواز، روبری اسم عرب ها نوشته شده: «سعودی ها».

بسیاری از عرب های اهواز که شهروندان ایران به شمار می آیند، در شبکه های اجتماعی، درباره این بازی اظهار نظر کرده و آن را نوعی از «عرب ستیزی» توصیف کرده اند.