.
.
.

بازداشت شماری از معلمان معترض در تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به گزارش خبرگزاریها، در جریان تظاهرات معلمان معترض در مقابل مجلس ایران و درگیری با نیرویهای انتظامی شماری از معلمان بازداشت شدند.

به گزارش کانون صنفی معلمان، روز چهارشنبه 22 ژوئیه، تعدادی از معلمان برای پیگیری مطالبات صنفی خود در مقابل مجلس ایران در تهران دست به تجمع زدند.

در هنگام برگزاری این تجمع نیروهای انتظامی در مقابل مجلس حضور داشتند و سعی کردند مانع از برگزاری تجمع شوند. پس از برخورد نیروی انتظامی، معلمان معترض به اعتراض خود پایان دادند، اما شماری از معلمان توسط نیروهای پلیس دستگیر شدند.

در همین زمینه محمدرضا یوسفی، مدیرکل سیاسی استانداری تهران به خبرگزاری فارس، نزدیک به نهادهای امنیتی، گفت که کانون صنفی معلمان برای برگزاری تجمع در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی هیچگونه مجوزی از استانداری تهران دریافت نکرده است.

علی مطهری، نماینده مجلس در جمع خبرنگاران، ضمن دفاع از این تجمع گفت: "با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسی هر تجمعی که منجر به آشوب، بی‌نظمی و تخریب نشود، باید آزاد باشد."

معلمان معترض خواستار آزادی فعالان صنفی و از جمله اسماعیل عبدی، دبیرکل صنفی معلمان ایران، شدند. علی اکبر باغانی،‌ رسول بداقی،‌ محمود قنبری و عليرضا هاشمی از دیگر فعالان حقوق صنفی فرهنگیان هستند که هم اینک زندانی هستند.