فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو.. ریزش چند ساختمان در اثر سیل در شمال ایران

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  بارش شدید باران و سیل در مناطقی در شمال ایران، به ریزش چند ساختمان از جمله در منطقه سوادکوه انجامید که دوربین ها لحظه ریزش شماری از آن ها را ثبت کردند.

  به گزارش خبرگزاری های ایران دستکم 14 تن در پی جاری شدن سیل و بروز طوفان در استان های البرز، تهران و بخش هایی از مازندران جان خود را از دست دادند و ده ها نفر نیز زخمی شدند.

  گزارش خبرگزاری ها از ایران حاکی است، سیل که در پی بارش شدید باران و وقوع طوفان ابتدا در شهرهای غربی چون سقز و بانه خساراتی به بار آورد اما یکشنبه در استانهای تهران، البرز و مازندران موجب تخریب خانه ها شد و مسافرانی که از تعطیلات به تهران باز می گشتند را با خود برد.

  به گزارش خبرگزاری ایسنا، هادی رحمتی، مدیر کل بحران استان تهران، پیش از ظهر دوشنبه 20 ژوئیه، تعداد کشته‌های این حادثه را در منطقه کن و سولقان تهران ۸ نفر و در جاده چالوس و حاشیه رودخانه کرج، ۶ نفر تا کنون اعلام کرد.

  مقامات محلی اعلام کردند که در جریان سیل صدها خودرو در میان گل و لای ناشی از طغیان رودخانه گرفتار شده بودند که نیروهای امدادی سرنشینان این خودروها را نجات دادند.

  در همین رابطه، سخنگوی اورژانس نیز با بیان اینکه شرایط آب و هوایی به پایداری رسیده است گفت که بین 20 تا 22 نفر در پی سیل اخیر ناپدید شده‌اند.

  جاری شدن سیل و وزش طوفان شدید طی دو روز گذشته خساراتی به برخی از شهرهای شمال غرب ایران نیز وارد کرد.

  خبرگزاری ایرنا گزارش داد که جاری شدن سیل در شهر سقز استان کردستان، روز تیر خساراتی به مغاز‌ه‌ها و خانه ها وارد کرده است.

  این در حالی است که گزارش‌ هایی هم از وقوع سیل غیرمنتظره در بانه در نزدیکی سقز منتشر شده است. برخی از بناها و تاسیسات این شهر نیز در اثر سیل خسارت دیده است.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران