فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دفاع ظریف از توافق اتمی ایران در مجلس

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  محمد جواد #ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه 21 ژوئیه در جلسه علنی مجلس #ایران به دفاع از #توافق_اتمی این کشور با قدرتهای جهانی پرداخت.

  ظریف در سخنرانی خود در مجلس ایران گفت که شورای امنیت با تصویب قطعنامه روز گذشته "مهر تایید" به برنامه غنی سازی ایران زد.

  هفته گذشته ایران و گروه کشورهای 5+1 در مورد برنامه اتمی ایران به یک توافق رسیدند که بر اساس آن ایران برنامه اتمی خود را محدود و در عوض تحریمهای این کشور به تدریج لغو خواهد شد.

  در روزهای گذشته مخالفان داخلی توافق اتمی، ضمن اشاره به عبور تیم هسته ایران از به گفته آنها "خطوط قرمز" رژیم ایران، به شدت تیم مذاکره کننده اتمی را مورد انتقاد قرار دادند.

  این در حالی است که روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد با تصویب به اتفاق آرا یک قطعنامه، توافق اتمی ایران را "یک سند بین المللی و لازم الاجرا" دانست.

  ظریف در دفاع از این قطعنامه گفت برنامه موشکی ایران شامل این قطعنامه نمی شود و "نقض تحریمهای موشکی از سوی ایران باعث نقض توافق اتمی نخواهد شد."

  تصویب قطعنامه شورای امنیت واکنش شدید محافل امنیتی و نظامی ایران را به همراه داشت. محمد رضا نقدی، رئیس بسیج سپاه پاسداران، گفت که توافق اتمی "برای قانونی کردن تحریمها و استمرار فشار به ایران" است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران