.
.
.

پس از پایان مذاکرات هسته‌ای روحانی با مردم سخن خواهد گفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران پس از پایان مذاکرات هسته ای کشورش با گروه 1+5 با مردم ایران سخن خواهد گفت.

این در حالی است که هنوز مشخص نیست نتیجه مذاکرات چه خواهد بود. در حالی که طرف های مذاکره کننده از نزدیک شدن به توافق نهایی هسته ای سخن می گویند، دو طرف از ادامه برخی از اختلاف ها و تلاششان برای یافتن راه حلی برای آن ها سخن می گویند.

در هر حال پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری ایران اعلام کرد: «حسن روحانی پس از پایان مذاکرات جاری در وین به طور زنده با مردم سخن خواهد گفت.»

به گزارش ایسنا، پرویز اسماعیلی گفت: «با خاتمه مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای گروه 1+5 رئیس جمهوری در همین زمینه و به شکل مستقیم با مردم شریف و غیور کشورمان گفت و گو خواهد کرد.»

وی خاطر نشان کرد: «این گفت و گو از شبکه‌های مختلف صدا و سیما و همچنین شبکه‌های تلویزیونی بین‌المللی به طور زنده پخش خواهد شد و زمان دقیق آن نیز از طریق رسانه‌های گروهی اطلاع رسانی می‌شود.»

گروه 1+5 متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، از 20 ماه گذشته مذاکراتی با ایران را آغاز کرد که بارها موعد نهایی مشخص شده برای آن تمدید شد.

توافق نهایی که قرار است دو طرف به آن دست یابند، در پی آن است تا صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران را تضمین کند و در مقابل، تحریم های اعمال شده علیه این کشور لغو شود.

در لوزان سوئیس دو طرف به تفاهمنامه ای دست یافتند که چارچوب توافق نامه نهایی را مشخص می کند. برپایه این تفاهمنامه ضرب الاجلی تا 30 ژوئن به منظور دست یابی به توافق جامع در وین را تعیین شد. این ضرب الاجل ابتدا تا یک هفته تمدید شد.

اما در روز 7 ژوئیه پس از آن که طرف ها به نتیجه نهایی نرسیدند، مهلت دست یابی به توافق را تا 10 ژوئیه تمدید کردند. اکنون نیز بار دیگر ضرب الاجل سه روز تمدید و قرار شد که مذاکرات تا 13 ژوئیه ادامه یابد.